Strona 44 z 44 PierwszyPierwszy ... 34424344
Pokaż wyniki od 431 do 437 z 437

Wątek: AI i fotografia zawodowa

  1. #431
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 686

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ale tu nie jest problemem, że ktoś korzysta z apki. Sam z nich korzystam. Problemem jest wyłączenie mózgu. Jak, będąc w otoczeniu rozkładów jazdy na każdym peronie, tablic informacyjnych na peronach, w hali głównej i w wielu innych miejscach, można nie umieć odczytać i zweryfikować prostej informacji. Ośmioletnie dziecko nie jest przykładem, chodzi o osobę dorosla, która podobno umie czytać.
    Są dwa rodzaje analfabetyzmu: nie znasz liter i owszem, znasz litery, ale nie rozumiesz co czytasz. Takie są konsekwencje zastępowania mózgu apką i guglem i filmikiem. Renesans pisma obrazkowego?
    Wiesz ile jest 8 razy 7,czy odpalasz kalkulator?
    Dokładnie się zgadzam, dlatego ja nie przekonuje Młodego (tego starszego), że AI jest złe, ale staram się Go uczyć, że nie można bezgranicznie ufać technologii.

  2. #432
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 393

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dokładnie się zgadzam, dlatego ja nie przekonuje Młodego (tego starszego), że AI jest złe, ale staram się Go uczyć, że nie można bezgranicznie ufać technologii.
    Przyznaję, że to Twój post sprowokował mnie do opisania tego zdarzenia, a nie śmiałem tak bezpośrednio, bo nie mam prawa wtrącać się do czyichś dzieci. Fajnie, że to napisałeś - głęboki ukłon.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #433
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 686

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Przyznaję, że to Twój post sprowokował mnie do opisania tego zdarzenia, a nie śmiałem tak bezpośrednio, bo nie mam prawa wtrącać się do czyichś dzieci. Fajnie, że to napisałeś - głęboki ukłon.
    Ależ spokojnie, wyrażamy / dzielimy się opiniami To jest cenne.
    Mój starszy Młody ma akurat takie zakusy by polegać na technologii, co mnie niesamowicie drażni i staram się to tępić, bo wystarczy chociażby jakiś duży kataklizm lub wojna i całą technologię można sobie wsadzić... Wystarczy, że prądu zabraknie, ale z drugiej strony staram się to robić z głową i raczej go "kołczować" niż mu autorytarnie zabraniać.
    Młodszy jeszcze jest za mały, ale w sumie też gonie ciągnie, chociażby do smartfonów, przynajmniej póki co.

  4. #434
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    714

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    #Leon - ale faktem jest, że jak ktoś rzadko jeździ koleją, to te rozkłady są opisane mega nieczytelnie i niezrozumiale. Trzeba się dobrze skoncentrować o co chodziło autorowi. Choć w Polsce się jeszcze da, ale np w Anglii jak byliśmy, to tam kolej jest mocno sprywatyzowana i usługodawców np na linii Luton - Londyn jest bodajże z 6. Raz jechaliśmy, to wsiadliśmy do jakiegoś pociągu, który wydawał się nam wg rozkładu poprawny. Jak zajechaliśmy na miejsce to bramka nie chciała się otworzyć po zeskanowaniu biletu, bo oczywiście weszliśmy do złego pociągu .

    PS: w niektórych miastach nawet rozkład jazdy autobusów jest słabo zrozumiały.

  5. #435
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    np w Anglii jak byliśmy, to tam kolej jest mocno sprywatyzowana i usługodawców np na linii Luton - Londyn jest bodajże z 6. Raz jechaliśmy, to wsiadliśmy do jakiegoś pociągu, który wydawał się nam wg rozkładu poprawny. Jak zajechaliśmy na miejsce to bramka nie chciała się otworzyć po zeskanowaniu biletu, bo oczywiście weszliśmy do złego pociągu
    Gdy czasami zdarza mi się podróżować pociągami, właśnie w tym kraju, nigdy nie mam problemów z odnalezieniem właściwego pociągu. Są tablice z rozkładem, a ostatecznie można zapytać w biurze przewoźnika. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy osoba w takim biurze, bezgranicznie ufajaca postępowi, otwiera "apkę" i tam próbuje znaleźć odpowiedź. Wtedy można od razu podziękować i odejść. Ostatnio jechałem z Edynburga do Reading i z powrotem, w jedną stronę trzema pociągami, w drugą czterema. ŻADEN nie dał się odnaleźć w "apce". Żaden nie odjechał w czasie podanym przez "apkę". Takie to dziadostwo "inteligentne".
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  6. #436
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 468

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Gdy czasami zdarza mi się podróżować pociągami, właśnie w tym kraju, nigdy nie mam problemów z odnalezieniem właściwego pociągu. Są tablice z rozkładem, a ostatecznie można zapytać w biurze przewoźnika. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy osoba w takim biurze, bezgranicznie ufajaca postępowi, otwiera "apkę" i tam próbuje znaleźć odpowiedź. Wtedy można od razu podziękować i odejść. Ostatnio jechałem z Edynburga do Reading i z powrotem, w jedną stronę trzema pociągami, w drugą czterema. ŻADEN nie dał się odnaleźć w "apce". Żaden nie odjechał w czasie podanym przez "apkę". Takie to dziadostwo "inteligentne".
    Żebym ja czasem nie zaczął tu pisać o moich perypetiach z PKP, bo mam już pół nowego rozdziału...
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #437

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Żebym ja czasem nie zaczął tu pisać o moich perypetiach z PKP, bo mam już pół nowego rozdziału...
    Nie, nie, stanowczo nie! Po dziurki w nosie mam opisów twoich perypetii z AF w R7! Na razie zrekompensuj to sobie dręczeniem serwisu Canon Polska - tak żartem! Współczuję, bo przerabiałem tę udrękę z AF Canona 7D, tyle, że nie chciało mi się pisać forumowej powieści.

Strona 44 z 44 PierwszyPierwszy ... 34424344

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •