Strona 36 z 39 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 385

Wątek: AI i fotografia zawodowa

  1. #351
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 268

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    W wysypie ostatnich zdjęć zorzy polarnej nad Polską sprawdziłem jak mogłaby wyglądać zorza w Gdańsku (mogłaby, bo światła miasta i chmury z marszu uniemożliwiają fotografowanie takowej w centrum miasta

    Zajęło mi to 5 sekund (wpisanie słów kluczowych do AI)

    Efekt? Ano taki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zorza.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	1,56 MB
ID:	16488

    Po obejrzeniu miliona zdjęć zorzy nad Polską jestem przekonany, że 50% tych zdjęć zostało sfabrykowane przez ich autorów (a raczej przez AI).

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Artykuł o sztucznej inteligencji
    https://dzienniknaukowy.pl/nowe-tech...y-pokazuja-jak

    Dwa fragmenty, ale polecam przeczytać całość:
    1
    Najbardziej uderzającym przykładem oszustwa odkrytym przez badaczy okazał się Cicero – system opracowany przez firmę Meta. Został on zaprojektowany do gry Dyplomacja, która polega na podboju świata.
    2
    W jednym z przypadków badacze odkryli, że sztuczna inteligencja nauczyła się oszukiwać testy opracowane w celu wyeliminowania systemów sztucznej inteligencji, które szybko się replikują. W cyfrowym symulatorze systemy SI zwyczajnie „udawały martwe”. - Systematycznie oszukują testy bezpieczeństwa narzucone przez programistów i organy regulacyjne.


    Z Terminatorem 2 się kojarzy natychmiast.
    W ubiegły piątek byłem w Warszawie na wykładzie Prof. Andrzeja Dragana o sztucznej inteligencji w codziennym życiu oraz pracy (jeśli ktoś nie kojarzy osoby polecam się zapoznać -> https://www.youtube.com/watch?v=-p0k..._channel=FXMAG

    Krótko pisząc AI jest już na takim etapie, że potrafi SAMA! rozwiązywać problemy i np. po napotkaniu problemu z captcha (obrazki z rowerami i przejściami, które trzeba zaznaczyć) AI wpadła na pomysł (sama z siebie!), że napisze do człowieka który odblokuje jej cpatcha podając, że niedowidzi.

    Serio! Ja już dawno zacząłem się bać! Zresztą Prof. Andrzej Dragan twierdzi (i ja się z nim całkowicie zgadzam), że obecnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakim kierunku rozwinie się AI i co zgotuje nam w przyszłości!

    Tutaj cały tekst: https://futurebeat.pl/newsroom/ai-za...aptche/z424653
    "Oparty na sztucznej inteligencji model językowy GPT-4 zatrudnił i oszukał człowieka, aby pokonać zabezpieczenie Captcha. Tak, to nie żart. Okazuje się, że obecne AI są już na tyle świadome, że potrafią wykorzystać ludzkie umiejętności, by wykonać swoje zadanie."

    Było to rok temu w 2023r! Biorąc pod uwagę , że 2023 roku AI posiadało umiejętności 3 latka a obecnie ogarnia temat w zakresie możliwości 8-mio latka to za kilka miesięcy osiągnie poziom dorosłego człowieka!

    ps.
    rozdzieliłbym możliwości i wyniki generowane przez generatywną AI od predykcyjnej AI
    Polecam: https://mitsmr.pl/b/strong/stronggen...rong/P3UDadpRl
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-05-2024 o 09:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #352
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 268

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Przy okazji mamy już nowy ChatGPT 4o (jest w stanie szybciej generować odpowiedzi i lepiej analizować przesyłane materiały, a przy tym ma dostęp do internetu. Już wkrótce zostanie udostępniony nowy tryb, który wprowadzi konwersację głosową na niemal ludzkim poziomie)

    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-05-2024 o 09:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #353
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 451

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    [QUOTE=candar;1463597

    Było to rok temu w 2023r! Biorąc pod uwagę , że 2023 roku AI posiadało umiejętności 3 latka a obecnie ogarnia temat w zakresie możliwości 8-mio latka to za kilka miesięcy osiągnie poziom dorosłego człowieka!
    [/QUOTE]


    Zatłuc póki małe
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #354
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 268

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zatłuc póki małe


    Jednego takiego miałem w poprzednim telefonie i zatłukłem skutecznie Ale mam nowego fona i znowu się uaktywniła w nim AI
    xD

    Generalnie jest to naprawdę przerażające: rozmowa z ChatGPT 4o w czasie rzeczywistym, gdzie udziela on błyskawicznie odpowiedzi na zadane pytania

    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-05-2024 o 09:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #355
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 383

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Jak ktoś zna angielski i nie boi się tekstu bardziej naukowego, to warto kliknąć w link do oryginalnego artykułu MIT, który jest w zamieszczonym przeze mnie artykule. Nawet pobieżne przejrzenie wzbudza strach.

    Czekam teraz na dowód, że nie jesteśmy w Matrixie.

    --- Kolejny post ---

    Tak mi przyszło do głowy, że następnym krokiem będzie rozwój komputerów kwantowych. I wtedy już będzie pozamiatane.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 15-05-2024 o 10:30
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #356
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 268

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Jak ktoś zna angielski i nie boi się tekstu bardziej naukowego, to warto kliknąć w link do oryginalnego artykułu MIT, który jest w zamieszczonym przeze mnie artykule. Nawet pobieżne przejrzenie wzbudza strach.

    Czekam teraz na dowód, że nie jesteśmy w Matrixie.

    --- Kolejny post ---

    Tak mi przyszło do głowy, że następnym krokiem będzie rozwój komputerów kwantowych. I wtedy już będzie pozamiatane.
    już jest pozamiatane...

    „Ask Photos”
    https://www.techradar.com/computing/...es-me-a-little



    VEO Google - najnowsze narzędzie AI do generowania wideo
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-05-2024 o 11:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #357
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 383

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    już jest pozamiatane...
    „Ask Photos”
    https://www.techradar.com/computing/...es-me-a-little
    To początek, tam piszą że jest to na razie poza zasięgiem peceta.
    Gdy studiowałem w latach 80tych, to nosiłem pakiet kart perforowanych do maszyny zajmującej 1/4 piętra w GGPG i następnego dnia dostawałem siedemnastometrowy wydruk. Teraz urządzenie o możliwościach setki, a może tysiące razy większych noszę w kieszeni. Więc wyobrażam sobie, że dzięki przeskokowi z informatyki binarnej na kwantową, moc centrum obliczeniowego będzie można zmieścić w mobilnym urządzeniu wielkości, na przykład, Arnolda Schwarzeneggera. I wtedy to...
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #358
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 124

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Graficy pierwsi mieli wyginąć, a tymczasem Poznań ma nowe logo. Za gruby hajs.
    https://wiadomosci.radiozet.pl/pozna...ak-infantylnie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #359
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    455

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Daleki jestem od tych mitologi. Cwaniaczki chcą wykorzystać Al jako "bagażowego" dla swoich ideologi i tyle.
    Mniej więcej 50 lat temu głośno było o tym jak to komputery będą rządziły w domach i wykonywały za nas wszystkie czynności i co ? - i ....o! komputer nie robi mi cherbaty ani nie piecze ciasta.

  10. #360
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 383

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Bo nie masz termomiksa.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 36 z 39 PierwszyPierwszy ... 263435363738 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •