Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Topaz Phota AI

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 100

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Ja już trochę mniej go używam, głównie do wyostrzania. Denoise wg mnie przegrywa z nowym rozwiązaniem LR, bo często generuje artefakty, zwłaszcza na gładkim tle. Po prostu trzeba uważać żeby nie przedobrzyć z suwaczkami. Myślę, że z czasem będzie jeszcze lepiej.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    706

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    No jak się przedobrzy z suwakami to zdjęcie wygląda zbyt sztucznie, czego nie akceptuję. Natomiast do takiego zwykłego ziarna (Rka i ISO6400, ale zdjęcie nie kropowane jakoś ostro) wygląda to naprawdę spoko. Czasami widuję zdjęcia, gdzie ptaki są już tak grubo odszumione, czy wyostrzone, że nie wygląda to zbyt dobrze i zdjęcie zaczyna przypominać grafikę.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    No jak się przedobrzy z suwakami to zdjęcie wygląda zbyt sztucznie, czego nie akceptuję. Natomiast do takiego zwykłego ziarna (Rka i ISO6400, ale zdjęcie nie kropowane jakoś ostro) wygląda to naprawdę spoko. Czasami widuję zdjęcia, gdzie ptaki są już tak grubo odszumione, czy wyostrzone, że nie wygląda to zbyt dobrze i zdjęcie zaczyna przypominać grafikę.
    Wraz z rozwojem technologii zmieniało się "to" co widzieliśmy na zdjęciu wpierw na papierze a teraz na papierze/monitorach.

    Problemem jest jak powinno wyglądać zdjęcie które nie jest tworzone z intencją zmian/wpływów artystycznych autora
    Czy tak jak :
    a.
    widzimy to na zdjęciu tak jak przyzwyczailiśmy się robiąc/oglądając zdjęcia w aktualnej technologii fotografii
    b.
    widzimy gołym okiem przy robieniu zdjęcia (bez szumu, bez GO, bez rozmyć, bez wpływu innych wad obiektywów, bez....)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-12-2023 o 18:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    706

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    #JP - to "jak powinno wyglądać zdjęcie" to raczej na zasadzie ktoś lubi jabłko, a ktoś gruszkę, czyli kwestia gustu. Jednych zachwyca mocno porobione zdjęcie w PS (odnoszę wrażenie, że takich jest większość, tj sądząc po tym co sugeruje mi facebook i ile lajków i serduszek jest pod taką pracą), a innych coś bliżej naturalności. Dla mnie osobiście troszkę PSa jednak jest konieczne, ale bez przesady. Rozumiem tu oczywiście totalną podstawę jak kadrowanie, kontrast, nasycenie kolorów, dopuszczalne też jest usunięcie np jakiejś gałązki, czy liścia, który zasłania nam np jedno oko postaci, wyostrzanie, usuwanie winiety, czy też suwaki przejrzystości (w przypadku krajobrazu niestety bez tego rzadko da się obejść).

    Jeśli kogoś jara taka totalna obróbka (zmiany tła, kolorów itd itp), to powinien zająć się grafiką bądź malarstwem.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 100

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Zainstalowałem najnowszą wersję, 3.01 i nie polecam - Denoise produkuje fatalne artefakty, sharpen również.
    Poprzednia wersja była lepsza, a i tak jak do tej pory Adobe jest dużo lepsze.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •