Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: co zamiast joystika w canon r8

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie co zamiast joystika w canon r8

    Dzień dobry
    od niedawna jestem użytkownikiem canon r8. W związku z tym mam pytanie ; jak przesunąć punkt af patrząc przez wizjer. Oczywiście można to zrobić na ekranie lcd palcem wskazując punkt ,na którym chcę ustawić auto focus. Miałem wcześniej canon r10 i ten temat załatwiał właśnie joystik, natomiast w r8 nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: co zamiast joystika w canon r8

    Cytat Zamieszczone przez alex1964 Zobacz posta
    Dzień dobry
    od niedawna jestem użytkownikiem canon r8. W związku z tym mam pytanie ; jak przesunąć punkt af patrząc przez wizjer. Oczywiście można to zrobić na ekranie lcd palcem wskazując punkt ,na którym chcę ustawić auto focus. Miałem wcześniej canon r10 i ten temat załatwiał właśnie joystik, natomiast w r8 nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.
    No przecież napisałeś - przesuwasz palcem po ekranie LCD. Mam R5 z joystikiem i patrząc prze wizjer używam tylko ekranu LCD. To bardzo szybki i precyzyjny sposób. Wybierz sobie w menu dogodną część ekranu abyś patrząc przez wizjer nie blokował kciuka.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: co zamiast joystika w canon r8

    bardzo dziękuję za pomoc,ale coś mi nie bardzo wychodzi jak przykładam oko do wizjera ekran lcd się i wygasza i jest nieaktywny, natomiast znalazłem sposób za pomocą wybieraka krzyżowego , zapewne trochę gorsze wyjście no ale póki co innego nie znalazłem. tak jak pisałem mogę palcem dotknąć i wskazać miejsce af ale tu muszę odsunąć się od wizjera i spojrzeć w ekran lcd. Jak sie nosi okulary to trochę nie wygodne

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: co zamiast joystika w canon r8

    Cytat Zamieszczone przez alex1964 Zobacz posta
    bardzo dziękuję za pomoc,ale coś mi nie bardzo wychodzi jak przykładam oko do wizjera ekran lcd się i wygasza i jest nieaktywny, natomiast znalazłem sposób za pomocą wybieraka krzyżowego , zapewne trochę gorsze wyjście no ale póki co innego nie znalazłem. tak jak pisałem mogę palcem dotknąć i wskazać miejsce af ale tu muszę odsunąć się od wizjera i spojrzeć w ekran lcd. Jak sie nosi okulary to trochę nie wygodne
    W menu AF (filetowe) zakładka 4 włącz opcję "AF dot. z przec.".
    Następnie wybierz Nastawy AF dot. z przec. i tam ustaw Met. ustal. poł. - "względne" i wybierz część ekranu np. prawą połówkę. Czułość ustawisz jak sprawdzisz jak to Ci odpowiada.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: co zamiast joystika w canon r8

    super działa ,wielkie dzięki rzeczywiście inna jazda, a propos widziałem twoje zdjęcia na 500px. bajka robią wrażenie . Jeszcze raz bardzoo dziękuję za pomoc

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: co zamiast joystika w canon r8

    Cytat Zamieszczone przez alex1964 Zobacz posta
    super działa ,wielkie dzięki rzeczywiście inna jazda, a propos widziałem twoje zdjęcia na 500px. bajka robią wrażenie . Jeszcze raz bardzoo dziękuję za pomoc
    Cieszę się, że pomogłem. Dzięki za opinię o fotkach
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2024
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: co zamiast joystika w canon r8

    A ja noszę okulary, tyle że alternatywa to soczewki w takim wypadku...Ach i co zrobić, kiedy żyć trzeba
    Pozdrawiam, Jaro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •