Strona 495 z 495 PierwszyPierwszy ... 395445485493494495
Pokaż wyniki od 4 941 do 4 950 z 4950

Wątek: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

  1. #4941
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 387

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Numer gdzieś w menu można chyba znaleźć.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #4942

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Dlaczego nie ma numeru to nikt ze 100% pewnością nie odpowie. Numer seryjny wyciągniesz choćby z EXIFa, sprawdź czy nie jest w bazie skradzionego sprzętu. Jednak tak szczerze to który złodziej by załatwiał nową naklejkę bez takiego numeru? Przecież to by mu nic nie dało.
    Bardziej bym się skłaniał ku opcji, że ktoś wymienił tę część.
    https://21cameraparts.com/product/ca...icambio-pieza/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57-804.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	16543

    Możemy tylko gdybać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Dlatego, że ktoś ten aparat kiedyś komuś podpier...ił i usunął numer.
    Jak się usuwa taki numer? Jaką metodą? Pierw delikatnie się podważa wierzchnią folijkę, następnie sam numer wypala, zdziera nożykiem? Czym wypełnić ubytek i jak przykleić folijkę? Czemu nie wstawił innego numeru, legalnego? Zdolny złodziej, nie widać żadnej ingerencji w naklejkę.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 16-05-2024 o 14:38

  3. #4943
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 456

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dlaczego nie ma numeru to nikt ze 100% pewnością nie odpowie. Numer seryjny wyciągniesz choćby z EXIFa, sprawdź czy nie jest w bazie skradzionego sprzętu. Jednak tak szczerze to który złodziej by załatwiał nową naklejkę bez takiego numeru? Przecież to by mu nic nie dało.
    Bardziej bym się skłaniał ku opcji, że ktoś wymienił tę część.
    https://21cameraparts.com/product/ca...icambio-pieza/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57-804.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	16543

    Możemy tylko gdybać.

    --- Kolejny post ---



    Jak się usuwa taki numer? Jaką metodą? Pierw delikatnie się podważa wierzchnią folijkę, następnie sam numer wypala, zdziera nożykiem? Czym wypełnić ubytek i jak przykleić folijkę? Czemu nie wstawił innego numeru, legalnego? Zdolny złodziej, nie widać żadnej ingerencji w naklejkę.
    Mam 6D pod ręką i numer jest nadrukowany, a nie tłoczony, a więc można go usunąć rozpuszczalnikiem, albo mechanicznie. Potencjalny nabywca najpierw go widzi, albo i nie widzi, a żeby sprawdzić EXIF, to trzeba mieć komputer pod ręką, i policja też tego na oko nie oceni.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4944
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 335

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    dodatkowo to chyba wersja spoza europy? znaczy takich w dystrybucji europejskiej nie było.
    EOS 3, 5D, R5

  5. #4945
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Lublin
    Posty
    115

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    dodatkowo to chyba wersja spoza europy? znaczy takich w dystrybucji europejskiej nie było.
    Po czym tak sądzisz że spoza Europy ?
    Nr seryjny sprawdziłem w EOS Digital także to nie problem. Chodziło mi tylko właśnie o to że nie ma nr na puszce.
    Trudno dałem się zrobić przy zakupie nie sprawdzając czy jest numer. Dobrze przynajmniej że nie zamierzam go sprzedawać dalej. Dzisiaj poszedł na czyszczenie matrycy i dalej mi posłuży minimum 5 lat na moją amatorszczyznę. Po tym czasie będzie warty tyle że kompletnie nie opłaci się go sprzedawać.

    Widziałem 3 oferty sprzedaży na popularnych aukcjach gdzie też nie ma nr seryjnego. Jest tak samo biały pasek bez numeru.
    Wysłałem zapytania - zobaczymy czy i jakie będą odpowiedzi.

  6. #4946
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 335

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    sprawdziłem to jednak europejski model, ten azjatycki jest (N) czyli bez gps i wifi
    EOS 3, 5D, R5

  7. #4947
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 456

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dlaczego nie ma numeru to nikt ze 100% pewnością nie odpowie. Numer seryjny wyciągniesz choćby z EXIFa, sprawdź czy nie jest w bazie skradzionego sprzętu. Jednak tak szczerze to który złodziej by załatwiał nową naklejkę bez takiego numeru? Przecież to by mu nic nie dało.
    Bardziej bym się skłaniał ku opcji, że ktoś wymienił tę część.
    https://21cameraparts.com/product/ca...icambio-pieza/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57-804.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	16543

    Możemy tylko gdybać.

    --- Kolejny post ---



    Jak się usuwa taki numer? Jaką metodą? Pierw delikatnie się podważa wierzchnią folijkę, następnie sam numer wypala, zdziera nożykiem? Czym wypełnić ubytek i jak przykleić folijkę? Czemu nie wstawił innego numeru, legalnego? Zdolny złodziej, nie widać żadnej ingerencji w naklejkę.
    Mam 6D pod ręką i numer jest nadrukowany, a nie tłoczony, a więc można go usunąć rozpuszczalnikiem, albo mechanicznie. Potencjalny nabywca najpierw go widzi, albo i nie widzi, a żeby sprawdzić EXIF, to trzeba mieć komputer pod ręką, i policja też tego na oko nie oceni.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #4948
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 303

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    OMG przecież w niektórych modelach/sztukach ten numer sam się ścierał - i tu właśnie tak to wygląda.

    Odczytać S/N z danych aparatu, raw albo exif, sprawdzić w bazach skradzionego sprzętu i spać spokojnie (czego życzę).

    Pozdro.,
    MxW.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  9. #4949
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 436

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Kiedyś był zwyczaj, że w sprzęcie "refurbished", po wymianie płyty głównej, zacierano numer na denku bo nie zgadzał się z tym w exif.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #4950
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Lublin
    Posty
    115

    Domyślnie Odp: Canon 6D - teraz juz naprawde oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    OMG przecież w niektórych modelach/sztukach ten numer sam się ścierał - i tu właśnie tak to wygląda.

    Odczytać S/N z danych aparatu, raw albo exif, sprawdzić w bazach skradzionego sprzętu i spać spokojnie (czego życzę).

    Pozdro.,
    MxW.
    Tak też zrobiłem. Nr odczytany i w żadnej bazie ze skradzionym sprzętem go nie widzę.

    Gdybym ja takimi rzeczami się przejmował to chyba w ogóle bym nie spał

Strona 495 z 495 PierwszyPierwszy ... 395445485493494495

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •