Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: 5D Mark III + Passport ColorChecker - reprodukcja kolorów?

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie Odp: 5D Mark III + Passport ColorChecker - reprodukcja kolorów?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nic nie piszesz w jakich przestrzeniach barwnych pracujesz: w puszce, w ACR i końcowej edycji.
    Przestrzeń barwna to AdobeRGB, zarówno w puszce jak i ACR. Oczywiście porównywałem tę kwestię z sRGB na korzyść tej pierwszej.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jak Ci pasuje JPG z puszki to może od razu na starcie przytnij wszystko do sRGB od body zaczynając.
    Problem w tym, że JPG mi nie odpowiada, nigdzie nie określiłem, że jest inaczej.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Cały cyrk z poszerzonymi przestrzeniami barwnymi zasadza się na tym aby jak najwięcej zarejestrować a potem wiernie odtworzyć i w dużej mierze dotyczy to świetlistych żółci, zieleni czerwieni, błękitów.
    Zależy mi na tym aby poprawnie zarejestrować barwę fotografowanego obiektu, a później ją odtworzyć na ekranie monitora i ewentualnie skorygować. ColorChecker Passport ma mi w tym pomóc jednak pojawiają się pewne problemy, o których wspomniałem wcześniej. Szukam rozwiązania i wpływu poszczególnych elementów na końcowy efekt. Jest problem z rejestracją specyficznych, świetlistych/jasnych/neonowych barw i próbuję znaleźć panaceum na tą dolegliwość.
    Ostatnio edytowane przez canon_user ; 19-01-2014 o 13:09

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: 5D Mark III + Passport ColorChecker - reprodukcja kolorów?

    Problemem jest oprogramowanie color checkera a nie matryca, twórz profile za pomocą DNG PROFILE Edytor a kolory będą prawie w punkt.

    Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •