Strona 57 z 68 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #561

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Bardzo chętnie zobaczył bym wyniki. Obawiam się, że w tym trybie niedoświelenie RAW'a będzie jeszcze większe, o zgrozo. Automatyka w tym trybie chroni JPG'a przez przepałem, a pamiętajmy, że od przepału w JPG jeszcze daleko do przepału w RAW.

    p,paw
    To samo podejrzewam. O ile pamiętam to tak działało, że nie dało się prześwietlić i raczej ev ba minus szło ale nie doktoryzowałem się w tym bo pomyślałem, że to tylko jeden z ficzerów w stylu freen mode. Być może niesłusznie ale to się zaraz okaże.

  2. #562
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Porównanie: https://www.dpreview.com/articles/30...s-sony-a7r-iii

    Czyli - Nikon Z7 według wielu ocen nie jest wybitnym produktem. Według dpreview ma kilka przewag nad a7R3. W zasadzie to jednak bardzo podobne sprzęty. Ergo - oba to nie najwyższych lotów aparaty, którym daleko do bardzo dobrych lustrzanek Zatem a7R3 oraz Nikon Z7 lecą autostradą do muzeum początków ML a my czekamy na jakieś ML z prawdziwego, a nie marketingowego, zdarzenia.

  3. #563

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    No to sobie sam odpowiedziałeś dlaczego jest lepiej
    Czyż nie o to chodzi aby było lepiej? :-)

  4. #564
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    No to sobie sam odpowiedziałeś dlaczego jest lepiej
    Zdaje sobie sprawę że 6d nie ma super Af ale dawał radę na środkowym. Za to w a7III jest odlot. Mnie praktyczne nie obchodzi nic. Mogę skupić się na momencie, kadrze bo wiem ze ta mała pierdoła idealnie śledzi twarz i ją trafi na sto procent!!! Nawet w szalonych tańcach. Jedynie dziwi mnie to, że trzeba szybszych czasów używać niż w Canonie

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  5. #565

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Porównanie: https://www.dpreview.com/articles/30...s-sony-a7r-iii

    Czyli - Nikon Z7 według wielu ocen nie jest wybitnym produktem. Według dpreview ma kilka przewag nad a7R3. W zasadzie to jednak bardzo podobne sprzęty. Ergo - oba to nie najwyższych lotów aparaty, którym daleko do bardzo dobrych lustrzanek Zatem a7R3 oraz Nikon Z7 lecą autostradą do muzeum początków ML a my czekamy na jakieś ML z prawdziwego, a nie marketingowego, zdarzenia.
    Jakże pokrętny wpis sugerujący przewagi nad sony. To może wymień w czym jest lepszy a potem w czym gorszy yen nikon? Odrobina lepszego hardwearu przy premierze o rok późniejszej to żenada :-) To tak w skrócie ;-) Dobrze, że ludzie znają angielski i przeczytają sami

    Ależ Cię trzyma ta autostrada do muzeum.... aaaaa bo Ty trzymasz ciągle lustrzankę pędzącą już tą autostradą

  6. #566
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jakże pokrętny wpis sugerujący przewagi nad sony. To może wymień w czym jest lepszy a potem w czym gorszy yen nikon? Odrobina lepszego hardwearu przy premierze o rok późniejszej to żenada :-) To tak w skrócie ;-) Dobrze, że ludzie znają angielski i przeczytają sami

    Ależ Cię trzyma ta autostrada do muzeum.... aaaaa bo Ty trzymasz ciągle lustrzankę pędzącą już tą autostradą
    Nie ośmieliłbym się reinterpretować wyników porównania podawanego przez prasę światową Umówmy się, ja rozumiem że jak już się kupuje ML w fazie wczesnego rozwoju za pieniądze 10x większe niż rzeczywista wartość sprzętu, to później trzeba tego bronić jak niepodległości. Przecież np. na tym forum też kiedyś zachwycano się Canonem 20d (i gorzej). Ktoś musi te sprzęty o niskiej jakości kupować, żeby producent mógł w następnych latach pracować nad technologią lub ją porzucać Jesteście Koledzy ML betatesterami

  7. #567

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Dywagacje na temat AF można prowadzić w nieskończoność. Zmierzyć tego w całej rozciągłości nie ma jak. Pozostają jedynie subiektywne opinie jak wyżej. W chwili obecnej z mojego punktu widzenia jest Sony przed Nikonem i Canonem (co do kolejności tych 2 ostatnich mam wątpliwości, zależy też czy mówimy o lustrzankach czy ML). Z technicznego punktu widzenia nie ma jednak ŻADNYCH przeciwskazań, żeby ta kolejność za rok czy dwa mogła wyglądać zupełnie inaczej.
    I pamiętać należy, że Sony i (najprawdopodobniej Nikon) mają problem, z którym będą musiały się zmierzyć:

    Z tym, że to już raczej w A7 IV...
    I tutaj Canon mam przewagę, bo tego problemu nie będzie miał. To jest fenomen który powstaje w bardzo specyficznych warunkach - ostre światło prosto w matrycę i bardzo duży otwór przesłony. To jest odbicie światła od maskownic pikseli AF.
    W Dual Pixel AF nie ma maskowania więc problemu nie ma. Ale oczywiście coś za coś - konieczność podziału pikseli na dwa plus straty na podzielonych mikrosoczewkach odbijają się na ilości światła trafiającego do komórek = mniejszy SNR.

    p,paw

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Porównanie: https://www.dpreview.com/articles/30...s-sony-a7r-iii

    Czyli - Nikon Z7 według wielu ocen nie jest wybitnym produktem. Według dpreview ma kilka przewag nad a7R3. W zasadzie to jednak bardzo podobne sprzęty. Ergo - oba to nie najwyższych lotów aparaty, którym daleko do bardzo dobrych lustrzanek Zatem a7R3 oraz Nikon Z7 lecą autostradą do muzeum początków ML a my czekamy na jakieś ML z prawdziwego, a nie marketingowego, zdarzenia.
    I zapewne to pokaże nam Canon (oby). Oczywiście najpierw będą musili kupić od kogoś matrycę bo utoniemy w szumach ;-)

    p,paw.
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #568
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    I zapewne to pokaże nam Canon (oby). Oczywiście najpierw będą musili kupić od kogoś matrycę bo utoniemy w szumach ;-)

    p,paw.
    Sądzę, że canon pokaże gniota wpasowującego się w rynek. Przy czym ów gniot będzie na tyle tańszy, że zaorze sprzedaż w segmencie. Na profesjonalne ML jeszcze długo poczekamy.

  9. #569

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Nie ośmieliłbym się reinterpretować wyników porównania podawanego przez prasę światową Umówmy się, ja rozumiem że jak już się kupuje ML w fazie wczesnego rozwoju za pieniądze 10x większe niż rzeczywista wartość sprzętu, to później trzeba tego bronić jak niepodległości. Przecież np. na tym forum też kiedyś zachwycano się Canonem 20d (i gorzej). Ktoś musi te sprzęty o niskiej jakości kupować, żeby producent mógł w następnych latach pracować nad technologią lub ją porzucać Jesteście Koledzy ML betatesterami
    To racja z tymi betatesterami. Z tym, że zerknąłem wstecz ba test af 5d2 bo się pojawił kilka postów wyżej i... idąc tą drogą to zabraknie liter w greckim alfabecie do określenia nazwy testerów lustrzanek. I tak się zastanawiam patrząc na ten test co musiałby spaprać canon aby jego wyznawcy powiedzieli dość. Umówmy się, że to nie może być af bo nawet jakby nie trafił w ogóle to by padło na forum, że jest MF i można jechać ;-) Chyba jakby do braku af zlikwidowali grip to może...

  10. #570
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 435

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Ej Panie "moje zawsze na wierzchu" weź i idź już stąd proszę Cię bardzo, bo zabawny to Ty w cale nie jesteś...

Strona 57 z 68 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •