Strona 32 z 140 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #311
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    @michalab a nie lepiej przez dużą lunetę? Lornetka dla okularnika jest słaba. Dla okukarnika w szkłach progresywnych bardzo słaba.
    Dla mnie optymalna jest lornetka, w dużej lunecie zawsze się gubię. O okularach nie pomyślałem, nie noszę, ale w czym lornetka jest tutaj gorsza od wizjera aparatu? Moja ma korekcję dioptryczną jak aparat, a okular dwie pozycje wysunięcia.

  2. #312
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Minęła pierwsza fala zachwytu i powoli pojawiają się wady "idealnego" sprzętu...Czyli póki co nie ma co zmieniać fuji na nowe a7III

  3. #313

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Dla mnie optymalna jest lornetka, w dużej lunecie zawsze się gubię. O okularach nie pomyślałem, nie noszę, ale w czym lornetka jest tutaj gorsza od wizjera aparatu? Moja ma korekcję dioptryczną jak aparat, a okular dwie pozycje wysunięcia.
    To obserwuj przez lornetkę dalej Nie wiem jaki związek ma Twój komentarz z porównaniem EVF do wizera optycznego i jak można obserwować przez lornetkę i jednocześnie robić zdjęcia przyrodnicze to też nie wiem ? Niepotrzebnie odpowiedziałem trochę żartobliwie z tą lunetą, sorki ale widzę, że poszło dalej więc jeśli chcesz porónywac wizjer optyczny apratu z lornetką to dla mnie EOT Porównałem tutaj EVF do wizjera optycznego bo zostałem o to poproszony i tyle
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  4. #314
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Minęła pierwsza fala zachwytu i powoli pojawiają się wady "idealnego" sprzętu...Czyli póki co nie ma co zmieniać fuji na nowe a7III
    Nie powinieneś się zastanawiać nad zmianą ani chwili! Zobacz jak wygląda przykładowe porównanie Sony i Fujifilm według światowego, uznanego, rzetelnego i niepodległego portalu:
    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...-2___1187_1099

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ad.4.
    ok, zgadzam się, jeszcze lepiej było w dobrych aparatach analogowych
    jp
    Mnie tam niezmiernie fascynuje odpowiedź na powyższe twierdzenie. Cóż takiego stało się z wizjerami optycznymi w lustrzankach, że lepiej funkcjonowały one w dobrych aparatach analogowych, aniżeli w lustrzankach cyfrowych... Czy mam się martwić moim 5d i zrobić downgrade do analoga, żeby mieć jeszcze lepszy wizjer?

  5. #315
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Mnie tam niezmiernie fascynuje odpowiedź na powyższe twierdzenie. Cóż takiego stało się z wizjerami optycznymi w lustrzankach, że lepiej funkcjonowały one w dobrych aparatach analogowych, aniżeli w lustrzankach cyfrowych... Czy mam się martwić moim 5d i zrobić downgrade do analoga, żeby mieć jeszcze lepszy wizjer?
    Przyłóż 5D i 5 bez D do oka to zobaczysz różnicę. A w topowych aparatach MF było jeszcze lepiej.

  6. #316
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Przyłóż 5D i 5 bez D do oka to zobaczysz różnicę. A w topowych aparatach MF było jeszcze lepiej.
    Serio? Muszę to zrobić. W analogach moją partnerką była (i jest) minolta, więc może dlatego uważam wizjer w piątce za zdecydowanie lepszy.

  7. #317
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nigdy, prze nigdy nie patrzę w tabelki. Kupuję, testuję i jak mi nie pasuje to sprzedaję i szukam dalej. Nie powiem, sony kusi, ale jeszcze nie pora na zmiany

  8. #318
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Nigdy, prze nigdy nie patrzę w tabelki. Kupuję, testuję i jak mi nie pasuje to sprzedaję i szukam dalej. Nie powiem, sony kusi, ale jeszcze nie pora na zmiany
    Skoro masz czas, nic Cię nie "uwiera" i jesteś w systemie Canon to poczekaj na bezlustro FF Canona i dopiero wtedy decyduj.
    Sensowna zmiana systemu to jednak "generalny remont"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-05-2018 o 18:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #319
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Dpreview o A7 III

    Dpreview just updated their buying guide and the Sony a7 III is “officially” the best camera you can buy for under $2000:

    “The a7 III’s combination of solid image quality, versatile autofocus and impressive 4K video quality make it extremely competitive, and for those reasons we’ve selected it both as our top choice for shooting people and events, and our overall top pick under $2000.”


    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #320

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dpreview o A7 III

    Dpreview just updated their buying guide and the Sony a7 III is “officially” the best camera you can buy for under $2000:

    “The a7 III’s combination of solid image quality, versatile autofocus and impressive 4K video quality make it extremely competitive, and for those reasons we’ve selected it both as our top choice for shooting people and events, and our overall top pick under $2000.”


    jp
    Ale Ty nasz zdrowie do tego wątku.... ;-)

Strona 32 z 140 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •