Strona 44 z 410 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #431
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wypraszam sobie takie określanie.
    Ustawianie parametrów od góry to nawyk każdego normalnego fotografa. Tak było od początku małego obrazka. Tak są też skale przysłon i odległosci w obiektywach. Niektórzy na to patrzą.
    No tak, trzeba być nowocześniejszym i modnym. Kurcze, samochody to tak ciągle mają cztery koła. Co by tu zrobić lepiej i inaczej ….
    Przez wiele, wiele lat tak robiłem.

    Mojej żony auto nadal ma 4 koła ale "nowa" technologia... nie ma sprzęgła,

    Patrzę na górne koło trybów : widzę ustawienie trybów
    Przykładam oko do EVF :
    - widzę ustawienie przesłony, czasu, histogram, ogólny obraz "zdjęcia" (+ wiele innych.....)
    - kółkiem przednim/tylnym reguluję to co potrzebuję (przesłonę, czas)
    - w razie potrzeby zmieniam np. ISO, ......
    - w razie potrzeby "włączam" powiększenie, focus point, zebrę
    - ......
    Wszystko bez odrywania oka od EVF.
    Jak ktoś sobie zaprogramuje sytuacje zdjęciowe w trybach 1,2,3 to ma jeszcze prościej/łatwiej

    A górny wyświetlacz przy nowej technologii to (prawie) jak sprzęgło przy automatycznej skrzyni biegów.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-09-2018 o 10:05
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #432

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli sa rzeczy, których nie rozumiecie to to nie oznacza, że one sa nikomu do niczego niepotrzebne.
    Czego nie rozumiem, że moze byc przydatny? Że masa ludzi się przyzwyczaiła i starych drzew...

    Ekranik nie zawadza, mogę go mieć. Jak zmieniłem aparat na taki bez niego, to nawet nie zauważyłem braku. Bo i tak zdecydowanie wiecej parametrów wyświetla sie na lcd/evf/
    Jednak jakbym miał wybierać ekranik vs, 3-4 dodatkowe przyciski funkcyjne/pokretło, to wybrałbym bez wahania tę druga opcję.

  3. #433
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Czego nie rozumiem, że moze byc przydatny? Że masa ludzi się przyzwyczaiła i starych drzew...

    Ekranik nie zawadza, mogę go mieć. Jak zmieniłem aparat na taki bez niego, to nawet nie zauważyłem braku. Bo i tak zdecydowanie wiecej parametrów wyświetla sie na lcd/evf/
    Jednak jakbym miał wybierać ekranik vs, 3-4 dodatkowe przyciski funkcyjne/pokretło, to wybrałbym bez wahania tę druga opcję.
    W pełni się z Tobą zgadzam.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    i jeszcze inaczej d5 jest tak wielki, że wszystko sie tam zmieści I przycisków nia brakuje.

    Zobacz na a7iii vs a9

    A7III ma beznadziejną wolną przestrzeń po lewej od wizjera. Spokojnie mógłby być tam ekran. ale a9 ma tam już wielofunkcujne pokrętło. - przy takiej puszce, które rozwiązanie byś wolał - zakładając ekran dodatkowy w a7III

  5. #435
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Jednak jakbym miał wybierać ekranik vs, 3-4 dodatkowe przyciski funkcyjne/pokretło, to wybrałbym bez wahania tę druga opcję.
    Tylko, że jakoś jest i mały LCD BW i przyciski.
    Przyciski zabrali z tylnej scianki, niestety. Masakra jakaś, prawie wszystko do ustawiania na LCD. Tzn ja lubie ustawiać na dotykowym LCD, ale bez przesady, nie tyle.
    Możemy się długo przekonywać. Każdy ma swoje nawyki i w dodatku w konkurencyjnych systemach wyrobiło się inne nawyki. W dodatku co innego lubią mieć pod ręką (czyli np. blisko spustu) reporterzy, a co innego studyjniacy.
    Zaakceptujcie to, zamiast narzucać jedynie słuszne - swoje nawyki.

  6. #436
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko, że jakoś jest i mały LCD BW i przyciski.
    Przyciski zabrali z tylnej scianki, niestety. Masakra jakaś, prawie wszystko do ustawiania na LCD. Tzn ja lubie ustawiać na dotykowym LCD, ale bez przesady, nie tyle.
    Możemy się długo przekonywać. Każdy ma swoje nawyki i w dodatku w konkurencyjnych systemach wyrobiło się inne nawyki. W dodatku co innego lubią mieć pod ręką (czyli np. blisko spustu) reporterzy, a co innego studyjniacy.
    Zaakceptujcie to, zamiast narzucać jedynie słuszne - swoje nawyki.
    Nie narzucam(y) co ktoś ma mieć.

    Może "dożyję" sytuacji gdy będziesz dużo używał ML i wtedy chciałbym zobaczyć Twoją opinię o przydatności górnego ekranu w technologii ML. I tyle

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #437

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko, że jakoś jest i mały LCD BW i przyciski.
    Przyciski zabrali z tylnej scianki, niestety. Masakra jakaś, prawie wszystko do ustawiania na LCD. Tzn ja lubie ustawiać na dotykowym LCD, ale bez przesady, nie tyle.
    Możemy się długo przekonywać. Każdy ma swoje nawyki i w dodatku w konkurencyjnych systemach wyrobiło się inne nawyki. W dodatku co innego lubią mieć pod ręką (czyli np. blisko spustu) reporterzy, a co innego studyjniacy.
    Zaakceptujcie to, zamiast narzucać jedynie słuszne - swoje nawyki.
    ALe kto narzuca? Ja piszę, ze dodatkowy lcd jest miłym gadżetem, ale wolałbym dodatkowe przyciski, jeżeli nie ma miejsca na to i na to. Ty zaś usilnie mówisz, że dodatkowy lcd musi być. No to w sumie i w noeym Z i R masz.

  8. #438
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie narzucam(y) co ktoś ma mieć.

    Może "dożyję" sytuacji gdy będziesz dużo używał ML i wtedy chciałbym zobaczyć Twoją opinię o przydatności górnego ekranu w technologii ML. I tyle

    jp
    Co ma technologia ML do wyświetlacza górnego? Górny wyświetlacz może być spokojnie zastąpiony odchylanym wyświetlaczem tylnym (nie odchylanym również też) i ML nie ma tu nic wspólnego. Górny ma kilka zalet (słabiej świeci, jest bardziej dyskretny, mniej prądożerny i idealnie widoczny z góry). Nie robisz zdjęć że statywu, wielu ekspozycji czy nie potrzebujesz dyskrecji to ok ale przestań już nachalnie wciskać swoje prawdy objawione, które są objawione tylko dla Ciebie. Są ludzie, którzy potrafią naświetlać i ustawiać parametry zdjęć bez patrzenia w EVF - górny wyświetlacz z parametrami jest wtedy niezastąpiony bo pracuje się szybciej i efektywniej.

  9. #439
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Co ma technologia ML do wyświetlacza górnego? Górny wyświetlacz może być spokojnie zastąpiony odchylanym wyświetlaczem tylnym (nie odchylanym również też) i ML nie ma tu nic wspólnego. Górny ma kilka zalet (słabiej świeci, jest bardziej dyskretny, mniej prądożerny i idealnie widoczny z góry). Nie robisz zdjęć że statywu, wielu ekspozycji czy nie potrzebujesz dyskrecji to ok ale przestań już nachalnie wciskać swoje prawdy objawione, które są objawione tylko dla Ciebie. Są ludzie, którzy potrafią naświetlać i ustawiać parametry zdjęć bez patrzenia w EVF - górny wyświetlacz z parametrami jest wtedy niezastąpiony bo pracuje się szybciej i efektywniej.
    No cóż, powtórzę.

    1.
    Nikomu nic nie narzucam, przedstawiam swoją opinię z moich doświadczeń. Mam takie samo prawo jak i Ty
    Pracowałem z górnym ekranem a teraz bez niego ale z EVF. To są "realne" doświadczenia
    2.
    Chciałbym poznać Twoje zdanie o przydatności górnego ekranu gdy popracujesz dłużej z ML (EVF)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-09-2018 o 12:34
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #440
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Chciałbym poznać Twoje zdanie o przydatności górnego ekranu gdy popracujesz dłużej z ML (EVF)
    Trochę nie rozumiem tego argumentu, że po dłuższej pracy z ML górny ekran może okazać się nieprzydatny. Przecież w lustrzankach w wizjerze również prezentowane są wszystkie parametry ekspozycji i skoro ludzie, mimo tego, używają górnego ekranu to czemu mieliby zmienić przyzwyczajenia podczas używania ML ?
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 44 z 410 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •