Strona 56 z 410 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #551
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    1. Eye AF w trybie ciągłym będzie wraz z kolejną aktualizacją firmware.

    2. Na moje oko punkt AF w Canonie jest podobnych rozmiarów jak w XT2 czy A7 (może ciut mniejszy a może większy). Przy ciasnych portretach z pewnością wystarczający.

    3. O jakich 50% piszesz? Nie kupiłbym aparatu z 50% skutecznością AF...
    1/Jasne, tylko w te poprawki softu jako kilkudziesięcio-letni były użytownik canona jakoś nie bardzo wierzę... Jak czegoś nie zrobią od razu - to nie zrobią nigdy. To nie Fuji, które ma kilkanaście aktualizacji firmwaru do każdej puszki, ale canon, który zmienia tylko cyferki na kolejnych puszkach dając nowszy soft do prehistorycznej matrycy.

    2/Co do EYE AF to rozmawiałem z gościem z Fotoblogii, który testował aparat i potwierdził fakt braku możliwości zmniejszenia pojedyńczego punktu do rozmiarów znanych z Fuji i Sony. Od razu dodam, że wiedział iż rozmiar punktu AF-a można zmniejszyć przyciskiem info co jednak niewiele pomogło. Cytuję: "Zmniejszaliśmy na maksa punkt ostrości. Był wciąż większy niż u konkurencji". Po testach widzę, że DUŻO większy i jak dla mnie całkowicie uniemożliwia punktowe ostrzenie w portrecie np na oku.
    A tutaj info z artykułu: "pojedynczy punkt, nawet ustawiony na ”mały”, jest wciąż dość duży – większy niż w lustrzankach, co sprawia, że ustawienie bardzo precyzyjnej ostrości na konkretny punkt może być trudne. Kolejnym znakiem zapytania jest opcja wykrywania twarzy i autofokus na oczy. W menu nie ma opcji włączenia priorytetu lewego/prawego lub przedniego/tylnego oka. Oko, na które ma być ustawiona ostrość możemy zmienić dopiero, gdy system wykryje twarz. To trochę absurdalne."

    3/50% skuteczności AF jest w tym filmiku (zapodanym już wcześniej) https://www.youtube.com/watch?v=lmf9Yvzj85o&t=6s
    Jako użytkownik systemów ze sprawnym AFem oczekiwałem czegoś zbliżonego do znanych mi z innych bezluster w innych systemach (Sony i Fuji). A na razie to widzę aparat, który bardzo trafnie opisał testujący jako dobry dla amatora nie mającego zbyt dużych wymagań.

    Po kiego grzyba w ogóle jasne obiektywy w systemie R jeśli AF ich nie ogarnie. Naprawdę trudno mi rozkminić co autor miał na myśli projektując EOSa R.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-10-2018 o 21:01
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #552
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie chodzi czy komuś przeszkadzają czy też nie.
    Jest konkurencja, trzeba produkować "coś nowego" by kupowano nowe i "nasze", z tego jest zysk, po to są firmy.
    Co by się z nimi stało, z Canonem, Nikonem, Sigmą, .... gdyby np. wszyscy co mają sprzęt foto nie kupowali nowego ?

    Cyfrowy statyw to przecież nic innego jak coraz lepsza stabilizacja i coraz mniejsze szumy i lepsza dynamika na wysokich ISO.
    Na przykład szumy i dynamika jak (teraz) przy ISO 6400 ale przy ISO 1280000 a stabilizacja 60 EV
    A klasyczny statyw to wtedy tylko dla efektów specjalnych

    jp
    Pisząc o czasach naświetlania rzędu minut miał na myśli głównie efekty specjalne...

    A postępu tam gdzie jest on najbardziej potrzebny nie ma. Obiektywy nie maleją, wręcz przeciwnie :-(

  3. #553
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    1/Jasne, tylko w te poprawki softu jako kilkudziesięcio-letni były użytownik canona jakoś nie bardzo wierzę...
    Ale to nie rozumiem skąd ta rozpacz? Nie szkoda Ci czasu na takie wynurzenia tutaj?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #554
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale to nie rozumiem skąd ta rozpacz? Nie szkoda Ci czasu na takie wynurzenia tutaj?
    Jaka "rozpacz" ? Canon jest od zawsze liderem sprzedaży a chętnych na zakup jego nowych aparatów nie brakuje i nigdy nie zabraknie

    A czas mam, do piachu jeszcze mi trochę brakuje Azaliż nie przymuszam również do czytania i komentowania mojego punktu widzenia w kwestii nowinek bezlusterkowych canona
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-10-2018 o 22:37
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #555
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jaka "rozpacz" ? Canon jest od zawsze liderem sprzedaży a chętnych na zakup jego nowych aparatów nie brakuje i nigdy nie zabraknie

    A czas mam, do piachu jeszcze mi trochę brakuje Azaliż nie przymuszam również do czytania i komentowania mojego punktu widzenia w kwestii nowinek bezlusterkowych canona
    Jak piszesz tutaj to się nie dziw, że ktoś komentuje....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #556
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale to nie rozumiem skąd ta rozpacz? Nie szkoda Ci czasu na takie wynurzenia tutaj?
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jak piszesz tutaj to się nie dziw, że ktoś komentuje....
    No i bardzo dobrze, że komentuje

    Jak dobrze rozumiem jesteś użytkownikiem bardzo wielu różnych aparatów canona i uważasz, że nigdy nic w nich nie brakowało ?
    Tak, oczywiście canon - to JSS

    Nawiasem pisząc jedynym idealnym i kompletnym aparatem w systemie (z półki semi-profi bo pomijam celowo profi serię 1D ze względu na wagę i wymiary) był i jest w dalszym ciągu Canon F1N http://www.foto-kurier.pl/archiwum_a...e-12-1992.html Od lat czekam na coś podobnego w cyfrze (mały, zgrabny korpus z wieloma możliwościami konfiguracji wyposażenia oraz przyzowoitymi parametrami) i się jakoś doczekać nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-10-2018 o 09:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #557
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jak dobrze rozumiem jesteś użytkownikiem bardzo wielu różnych aparatów canona i uważasz, że nigdy nic w nich nie brakowało ?

    Tak używam i dlatego nie potrafię powiedzieć czego mi brakuje w aparacie którego nie miałem w ręku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #558
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 419

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Eos R startuje z ceną 2300 USD wobec 2000 USD dla 6DII. Uważam, że dla osobników związanych z Canonem tylko takie porównywanie ma jakąś wartość.
    Wszystko inne jest może i ciekawe ale praktyczne to nie jest. "Pominąłem" 6DII z racji sensora więc wyczekuję kolejnego modelu z lepszym sensorem.
    Jest R - sensor O.K., AF jakby lepszy od tego w LV 6DII, na pewno sprzęt bardziej ospały bo każda DSLR to rakieta przy ML ale mi się nie spieszy. Chciałbym porównania nowego R z 6DII w praktyce użytkowania i tak na prawdę niewiele więcej. Jak wyjdzie to sensownie to trzeba trochę wyczekać cenę i tyle.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #559
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Eos R startuje z ceną 2300 USD wobec 2000 USD dla 6DII. Uważam, że dla osobników związanych z Canonem tylko takie porównywanie ma jakąś wartość.
    Wszystko inne jest może i ciekawe ale praktyczne to nie jest. "Pominąłem" 6DII z racji sensora więc wyczekuję kolejnego modelu z lepszym sensorem.
    Jest R - sensor O.K., AF jakby lepszy od tego w LV 6DII, na pewno sprzęt bardziej ospały bo każda DSLR to rakieta przy ML ale mi się nie spieszy. Chciałbym porównania nowego R z 6DII w praktyce użytkowania i tak na prawdę niewiele więcej. Jak wyjdzie to sensownie to trzeba trochę wyczekać cenę i tyle.
    Zależy jak na to patrzeć, bo $2000 za 6d2 to była cena wyjściowa, a teraz są rynki gdzie ten aparat można kupić za połowę ceny Eos R.

    Co do kolejnego modelu... Hm... Dane wskazywały jednoznacznie na sensor o rozdzielczości identycznej jak w 6d2. Więc albo zbieżność jest przypadkowa (w co wątpię) albo nowy model będzie poniżej obecnego Eos R. Jest jeszcze możliwość (mało prawdopodobna), że sensor z 6d2 zostanie użyty w jakimś korpusie z niewymiennym obiektywem.

    Miejsce na model półkę niżej z pewnością istnieje, wystarczy właśnie sensor z 6d2 i np. EVF taki jak w Sony A73.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 06-10-2018 o 13:44

  10. #560
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 419

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Zależy jak na to patrzeć, bo $2000 za 6d2 to była cena wyjściowa, a teraz są rynki gdzie ten aparat można kupić za połowę ceny Eos R.

    Co do kolejnego modelu... Hm... Dane wskazywały jednoznacznie na sensor o rozdzielczości identycznej jak w 6d2. Więc albo zbieżność jest przypadkowa (w co wątpię) albo nowy model będzie poniżej obecnego Eos R. Jest jeszcze możliwość (mało prawdopodobna), że sensor z 6d2 zostanie użyty w jakimś korpusie z niewymiennym obiektywem.
    Rynek wycenił 6DII zgodnie z jego "walorami". Jest tani. Jak R będzie lichy to też długo ceny nie utrzyma a sensor pozostanie przyzwoity .
    Harakiri polegające na powtórnej aplikacji sensora z 6DII w ML jest możliwe w wykonaniu Canona, ale nie zmieni nic w układzie całej oferty ML FF - pomoże ewentualnie dłużej bronić ceny R.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 56 z 410 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •