Strona 404 z 410 PierwszyPierwszy ... 304354394402403404405406 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 031 do 4 040 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #4031
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 341

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ależ do tego może nie wystarczyć budżetowy obiektyw z plastikowymi soczewkami! Trzeba jeszcze kupić aparat bezlusterkowy firmy C, ustawiający ostrość tam, gdzie mu się żywnie podoba
    to kwestia takiej delikatnej równowagi - jest kilka czynników - moim zdaniem najważniejsza jest optyka im mniej plastiku w szkle tym lepiej, następnie korpus, a na koniec umiejętności fotografa te w zasadzie są nieistotne, a przy możliwościach współczesnych bezluster firmy C jeszcze bardziej nieistotne co do sprzętu to miałem kiedyś taką cropową lustrzakę z amatorskiej półki naszej ulubionej firmy - zdjęcia loteria, w dobrym świetle i z dobrą optyką jeszcze to jako tako działało ale przy gorszym świetle lub budżetowej optyce to co pisałem ostrość wszędzie czyli nigdzie, zmieniłem na 6D czyli nadal amatorski korpus z jednym punktem af i problemy się skończyły - system odzyskał możliwość ustawiania ostrości .
    EOS 3, 5D, R5

  2. #4032
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 480

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to kwestia takiej delikatnej równowagi - jest kilka czynników - moim zdaniem najważniejsza jest optyka im mniej plastiku w szkle tym lepiej, następnie korpus, a na koniec umiejętności fotografa te w zasadzie są nieistotne, a przy możliwościach współczesnych bezluster firmy C jeszcze bardziej nieistotne co do sprzętu to miałem kiedyś taką cropową lustrzakę z amatorskiej półki naszej ulubionej firmy - zdjęcia loteria, w dobrym świetle i z dobrą optyką jeszcze to jako tako działało ale przy gorszym świetle lub budżetowej optyce to co pisałem ostrość wszędzie czyli nigdzie, zmieniłem na 6D czyli nadal amatorski korpus z jednym punktem af i problemy się skończyły - system odzyskał możliwość ustawiania ostrości .
    Masz pojęcie, że R7 nie chce ostrzyć na poziome linie, zwłaszcza w oświetleniu domowym, i muszę go ustawiać pod kątem jak jakąś lustrzankę z dalmierzem klinowym sprzed ćwierćwiecza?! Tymczasem nawet C 550D nie ma z tym najmniejszego problemu z tym samym obiektywem!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #4033
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 734

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ależ do tego może nie wystarczyć budżetowy obiektyw z plastikowymi soczewkami! Trzeba jeszcze kupić aparat bezlusterkowy firmy C, ustawiający ostrość tam, gdzie mu się żywnie podoba
    Cóż "złej baletnicy ..." itd. Nie rozumiem takiej biegunki po wątkach i wylewania żali, po prostu zmieniłbym system i przestał się męczyć.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4034
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ważne aby na teście bateryjki działauo
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #4035
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    O, fajnie mieć takiego kumpla.

  6. #4036
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 480

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Cóż "złej baletnicy ..." itd. Nie rozumiem takiej biegunki po wątkach i wylewania żali, po prostu zmieniłbym system i przestał się męczyć.
    Tą złą baletnicą to jest R7, a nie ja. Może kup R7 i pokaż, jaka z Ciebie baletnica?


    Ja go kupiłem aby wyeliminować kilka problemów, a nie stworzyć sobie nowe, o których się filozofom nie śniło, a kwestia pozbycia się go cały czas nie schodzi mi z tapety. Po prostu raptem dwa razy byłem z nim na zdjęciach, które mogłem traktować jedynie jako testowe, i nie wzbudził u mnie za grosz zaufania, więc się zastanawiam, czy warto go w ogóle brać na jakieś prawdziwe fotografowanie, gdy mi będzie zależało na zdjęciach.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #4037
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cały czas to samo. Kiedy zrozumiesz, że kupując sprzęt z najniższej półki nie dostaniesz tego co cechuje aparaty pozycjonowane znacznie wyżej?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #4038
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 072

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cały czas to samo. Kiedy zrozumiesz, że kupując sprzęt z najniższej półki nie dostaniesz tego co cechuje aparaty pozycjonowane znacznie wyżej?
    atsf'u się to po prostu należy..
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #4039
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 734

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Po prostu raptem dwa razy byłem z nim na zdjęciach, które mogłem traktować jedynie jako testowe, i nie wzbudził u mnie za grosz zaufania, więc się zastanawiam, czy warto go w ogóle brać na jakieś prawdziwe fotografowanie, gdy mi będzie zależało na zdjęciach.
    Nie nie warto. Nie warto się męczyć. Sprzedaj Canona kup Sony i będziesz Pan zadowolony ....
    ....My też ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #4040
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 480

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cały czas to samo. Kiedy zrozumiesz, że kupując sprzęt z najniższej półki nie dostaniesz tego co cechuje aparaty pozycjonowane znacznie wyżej?
    No nie, z najniższej półki to był R10, dopóki Canon nie zrobił półek jeszcze niżej R7 jest akurat na topie tej sterty.

    Żeby mieć jakieś realne porównanie do czegokolwiek innego, to by się trzeba było przymierzyć do aparatu z porównywalną gęstością matrycy, np. do Fuji 40 Mp, bo wszystkie FF Canona włącznie z R5 mają dużo niższe gęstości, sam R5 ma prawie 2x mniej pikseli w kropie, a to dramatycznie zmniejsza wymagania co do ostrości.

    Przy R7 najprawdopodobniej chodzi w niektórych przypadkach o to, co wykazał Duade Paton dzięki szczerości facetów w pasiakach od Canona, że przy jego zasmarkanym tempie odczytu matrycy (30 ms vs 15 ms dla R5) system się nie wyrabia z jednoczesnym ustawianiem AF i zapisem obrazu, a w pozostałych przypadkach jego deklarowana czułość AF jest mocno przereklamowana, i daje on ciała na obiektach mało kontrastowych nawet w biały dzień, a o zmroku to już jest totalna kicha.

    Kolejną sprawą jest to, że przy jego gęstości matrycy obiekty na zdjęciu wychodzą duże, ale realnie na powierzchni matrycy one są tak samo małe, jak na każdej innej matrycy, lecz gęstość pikseli nie przekłada się jakoś wybitnie na skuteczność AF.

    Oczywiście, są ludzie bardzo chwalący ten model, i uzyskujący imponujące rezultaty, a nawet mi się parę takich klatek trafiło, ale powtarza się jedna i ta sama mantra: trzeba strzelać długimi seriami i liczyć na to, że się parę ostrych klatek trafi, a na całkowitą bezbłędność AF nawet nie ma co liczyć.

    Do tej pory najmniejsze zastrzeżenia co do AF miałem dla C 550D z matrycą 18 Mp, C 7D II z matrycą 20 Mp, i 6D FF 20 Mp, a największe do C 80D z matrycą 24 Mp, którego R7 przebija pod względem gęstości, ale oczekiwania wobec niego są najwyższe z tych wszystkich aparatów.

    Nie oczekujcie wszakże ode mnie, że za własne pieniądze będę testował wszystkie aparaty, jakie są na rynku, a to jest jedyna metoda, aby oddzielić ziarno od plew, czyli realia od propagandy. Może więc ktoś inny kupi i rzetelnie przetestuje jakiś aparat konkurencji?

    Póki co zakup R7 wiąże się dla mnie z posiadaniem całego systemu Canona, a nie należę do ludzi lubiących drastyczne zmiany. Jak mam zamienić siekierkę na kijek, to najpierw próbuję u Canona
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 404 z 410 PierwszyPierwszy ... 304354394402403404405406 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •