Strona 68 z 120 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 1196

Wątek: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

  1. #671
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 031

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    @mystek, Wszystko się zgadza, Canon już dawno wypuścił RF-50L więc teraz wolno robić niezależne. Na przykład RF-35L lub RF-24L jeszcze nie miały premiery, więc pewnie Canon nie pozwoli na razie na zamienniki.
    1DX + 50L

  2. #672
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    470

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....


  3. #673
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    808

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Będzie nowe fajne szkło u Canona, ma niby wejść niedługo, Canon RF 100-300mm f/2.8L IS USM cena w sumie dobra dla amatora nie pytajcie ile to jest 9500 USD

  4. #674
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    470

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Przekaz jest jasny -jak zaczynałeś swoją przygodę z fotografią w systemie EOS M i nie zostałeś jeszcze profesjonalistą
    [który kupi RF 100-300mm/2.8L]
    to daj sobie spokój z fotografią i poszukaj innego hobby.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 17-04-2023 o 18:49

  5. #675
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 279

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    @PiterX
    Canon chce dopuszczać tylko te obiektywy, które nie zagrażają jego interesom. Na razie zablokuje te, które będą konkurencją dla szykowanych nowych Canonowskich premier.
    O matulu....

    Dawno nie czytałem większych kocopołów niż w tym artykule!!!!!

    "Canon nie jest jedyną marką, która skutecznie zakazała stosowania wielu obiektywów innych firm; niedawno Nikon zakazał obiektywów innych firm , które konkurują z własnym szkłem Z-mount, ale marki takie jak Sigma, Samyang i Tamron znalazły sposoby na obejście tego problemu. Zamiast wypuszczać identyczny obiektyw, ci producenci obiektywów wprowadzają na rynek obiektywy o nieco innych ogniskowych, takie jak Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN".

    ta osoba nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze

    Sigma obecnie produkuje kilka różnych serii
    C (Contemporary) - ta linia produktów składa się głównie z obiektywów zmiennoogniskowych o zmiennej aperturze do ogólnego użytku, takich jak standardowe i teleobiektywy zmiennoogniskowe do aparatów z matrycą APS-C (na przykład Sigma 18-200mm f / 3.5-6.3 OS HSM Macro C). Jest to w zasadzie miejsce na budżetowe obiektywy zmiennoogniskowe Sigmy, których jest wiele.

    A (Art) - to wszystkie najszybsze obiektywy stałoogniskowe Sigma należące do tej linii produktów. Sigma twierdzi, że linia produktów Art została „zaprojektowana z naciskiem na wyrafinowane parametry optyczne i dużą moc ekspresji”. Niektóre obiektywy zmiennoogniskowe szerokokątne, makro, rybie oko i obiektywy zmiennoogniskowe z dużą przysłoną również będą należeć do tej kategorii (dobrym przykładem jest 18-35 mm f / 1,8 HSM A).
    Sigma Art

    S - (Sport) - ta grupa jest przeznaczona dla teleobiektywów (zarówno zmiennoogniskowych, jak i o stałej ogniskowej) zaprojektowanych z myślą o fotografii sportowej i dzikiej przyrody. Te obiektywy będą dość drogie, a także mają stosunkowo szybkie maksymalne ustawienia przysłony.
    Sigma Sport

    EX - stare, wysokiej klasy obiektywy Sigmy. Firma zrezygnowała z nowych obiektywów tej serii, więc nie zobaczymy żadnych nowych produktów linii EX.

    No i dlatego mamy obecnie w sprzedaży do rożnych mocowań
    Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary
    Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN Art


    A obiektywy produkowane przez Tamrona https://www.optyczne.pl/17978-news-T...m_Nikon_Z.html i Sigmę dla Nikona Z to jeszcze coś zupełnie innego To są stare konstrukcje (na rynku od kilku lat w innych mocowaniach np. Sony FE) Tamrona i Sigmy jedynie "przepakowane" w nowa obudowę z logo i bagnetem Nikona Z!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-04-2023 o 19:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #676

    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Adawro - na pewno? Voigtlander 50mm f1.0 vs... Canon RF 50 f1.2? To ma być rzekomo pierwszy "uwolniony" obiektyw do RF i na dzień dobry staje się konkurencją do Canona.
    Voigtlander nie ma AF, więc raczej nie za bardzo go można postawić w konfrontacji z RF 50 1.2

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    O matulu....

    Dawno nie czytałem większych kocopołów niż w tym artykule!!!!!
    Pomijając kompetencje osoby piszącej ten artykuł, fakt jest taki, że coś drgnęło w końcu w Canonie. Czy na poważnie zmieniają politykę czy pozornie i będzie ciąg dalszy zwodzenia użytkowników, żeby z czasem sami ugrzęźli w systemie to się okaże... Podział rynku szkieł (obecnie bardzo niekorzystny dla Canona, nawet bardziej niż dla Nikona) wskazywałby na pierwszy scenariusz, ale krok Canona z wypuszczeniem nikomu nie potrzebnego Voigtlandera 50 f1 sugeruje drugi.

  7. #677
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 727

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez PiterX Zobacz posta
    Podział rynku szkieł (obecnie bardzo niekorzystny dla Canona, nawet bardziej niż dla Nikona) wskazywałby na [...]
    Jakieś dane które to potwierdzają?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #678

    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jakieś dane które to potwierdzają?
    No dobra, może z tym, że gorzej niż u Nikona to trochę przesadziłem :-), ale dla Canona nie wygląda to pozytywnie w dalszej perspektywie:
    https://fstoppers.com/gear/data-help...-lenses-629453

    Ludzie chyba z naiwnością czekali na szkła 3rd party przesiadając się na bezlustra Canona i jednocześnie wstrzymując się z zakupem zakupem absurdalnie drogich szkieł RF. Tą drogą Canon nie zdobędzie nowych userów, a starych zniechęci... za jednego zooma 2.8 od Canona można mieć prawie całą trójcę świetnych szkieł Tamrona w Sony.

  9. #679
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 727

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez PiterX Zobacz posta
    No dobra, może z tym, że gorzej niż u Nikona to trochę przesadziłem :-), ale dla Canona nie wygląda to pozytywnie w dalszej perspektywie:
    https://fstoppers.com/gear/data-help...-lenses-629453
    Przecież te dane są tak wycinkowe, że wyciąganie na ich podstawie jakichkolwiek wniosków jest zupełnie bezproduktywne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #680
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 341

    Domyślnie Odp: Co nowego nas czeka u Canona (wątek spekulacyjny)....

    Cytat Zamieszczone przez PiterX Zobacz posta
    za jednego zooma 2.8 od Canona można mieć prawie całą trójcę świetnych szkieł Tamrona w Sony.
    Tamrona już miałem
    EOS 3, 5D, R5

Strona 68 z 120 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •