Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

  1. #11
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tylko Twoja jest inna - nawet się jej przyglądałem w necie. W tej Twojej przy zasilaniu PD masz na wyjściu 2 x 1A, a nie tak jak tutaj 2 x 0,6A. To dwa róże modele, zresztą Patona ma kilka modeli tych ładowarek.
    Nie mam miernika zeby zmierzyc dokladne napiecia, ale porownywalem czas ladowania oryginalna ladowarka, ladowarka patony w konfiguracji 1 i 2 baterie osobno i czasy byly zblizone do granicy bledu pomiarowego, w okolicy 3 godzin. Roznice byly rzedu 3-5 minut w jedna albo druga strone, wiec zakladam, ze ladowaly praktycznie tak samo.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Nie mam miernika zeby zmierzyc dokladne napiecia, ale porownywalem czas ladowania oryginalna ladowarka, ladowarka patony w konfiguracji 1 i 2 baterie osobno i czasy byly zblizone do granicy bledu pomiarowego, w okolicy 3 godzin. Roznice byly rzedu 3-5 minut w jedna albo druga strone, wiec zakladam, ze ladowaly praktycznie tak samo.
    Tak, ale tak jak pisałem, Twoja jest inna i ma inną specyfikację - Twoja jest de facto "mocniejsza". Wynika to nawet z porównania specyfikacji.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Napięcie nie ma znaczenia, ważny jest prąd ładowania. Moja na trzy aku ma tak jak na obrazku. Dodam, że działa wyśmienicie.

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    No tak, każda z naszych ładowarek ma inną specyfikację, ta od Hubera ma tak opisane:
    Wejście: USB-C (5V, 2.4A)
    Wyjście: 8,4V, 1000 mA (x1), 600 mA (x2)
    Wejście: USB-C (9V, 2A QC, PD)
    Wyjście: 8,4V, 1500 mA (x1), 1000 mA (x2)
    Obsługiwane protokoły ładowania: QC 2.0, QC 3.0, PD 2.0, PD3.0
    więc ja to rozumiem tak, że jak podłączy kabel z PD do ładowarki to może ładować jednocześnie 2 aku po 1000 mA, co odpowiada oryginałowi Canona i wszystko się zgadza

  5. #15
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Wczoraj ładowałem z powerbanku (20k mAh) jednocześnie dwa aku Patony rozładowane do ok. 10% (wg aparatu).
    Naładowane do pełna zostały w jakieś 3h, w powerbanku zostało ok. 64%.

    Generalnie aku Patony się sprawdziły, na jednym cyknąłem ok. 1500 fotek, na drugiej jakieś 1200 i zostawało jeszcze ok. 10%. To oczywiście podczas pokazów lotniczych.

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 951

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    jestem swiezo po 2 tygodniach w gorach Kiristanu, gdzie przyszlo mi kilka dni z rzedu kimac w namiotach badz jurtach bez dostepu do pradu.

    ladowarke podwojna juz mialem: https://www.amazon.nl/-/en/Baxxtar-D...d=APY0B0GKC2GP
    a przed wyjazdem dokupilem 2 powerbanki (dla siebie do LP-E6N, i dla zony do ladowania aku do jej "EOS 1D" Hujawej ) https://www.amazon.nl/dp/B08LKDCFZN?...roduct_details

    dziala to. powerbank "30000mAh" w praktyce pozwala naladowac 4-5 LP-E6N(H), wiec do nominalnej pojemnosci oczywiscie daleka droga - ale jednak na komplecie 5 akumulatorow moglbym sie szarpnac na 10 dni zycia w dziczy nawet przy nizszych temperaturach (w Tian-Szan na 3000m w sierpniowy dzien jest 15~20C a w nocy moze byc nawet przymrozek). jakbym zabral 6D2 to pewnie i wiecej, bo on w odroznieniu od 5D4 nie ma amelinowej klatki i GPS zzera duzo mniej pradu. a bez GPS to dwa tygodnie z okladem pewnie by tego wyszly.

    co do czasow ladowania - raz na dwa dni wstawialem na noc ladowanie dwoch baterii i na rano bylo gotowe. raz mi chyba wyszlo wstawic ladowanie jakos popoludniu (18.00) to przed zaszyciem sie w spiwor (22.00) bylo gotowe. pojedyncza baterie normalnie laduje tym 2 godziny
    www albo tez flickr

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Ostatnio albo ceny poszły w dół albo były dobre promki, bo powerbank Baseus z oficjalnego sklepu na All... można było wyraz za jakieś 80 PLN, ja swój 20k kupowałem w marcu za jakieś 120 PLN.

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    bry,

    drogie bravo, pomoz.

    otoz.
    pacjent eos 6D, do tego 4 akumulatory LP-E6 canon, 2x duracell i newell (niektore oznaczone LP-E6N - btw: co to jest to N?) oraz ladowarka canon LC-E6E.
    pradu bede potrzebowal na jakies 3-4 tygodnie, w nocy temperatury ponizej zera (choc w takich sytuacjach z reguly baterie trzymam w spiworze), totalne zadupia, bede robil rowniez zdjecia nocne z dlugim naswietlaniem.

    i tera tak - ladowarka posiada 4 "piny": dwa +/- oraz C i T (co to znaczy?).
    wszystkie aku rowniez posiadaja po 4 "zlaczki".

    zamierzam zanabyc cos podobnego do tego patona - znalazlem sobie takiego newella:
    https://allegro.pl/oferta/ladowarka-...r6-14878655228

    tyle ze zarowno ten paton i newell posiadaja tylko dwa piny na +/-.
    o co chodzi z tymi dwoma pozostalymi C i T?
    bedzie taka ladowarka ladowac?

    mam zamiar ladowac przez jakis niewielki panel solarny turystyczny (jeszcze nie mam pojecia jaki, ale na pewno taki, zeby mozna bylo go powiesic np. na klepie plecaka i podpiac ladowarke wlasnie przez usb). powerbanki nie wchodza w rachube ze wzgledu na ograniczenia wagowe oraz straty na mrozie.

    niech mnie ktos oswieci w tym wszystkim, bo ja jestem neptyk w kwestii prundu.
    Ostatnio edytowane przez mazeno ; 11-04-2024 o 22:53
    pzdr -
    mazeno

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 438

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    Skalkuluj sobie najpierw ile spodziewasz się zrobić zdjęć przez ten czas.

    EOS 6D jest mało prądożerny i jeden akumulator może wystarczyć spokojnie na 3000 zdjęć pod warunkiem, że wyłączysz automatyczny podgląd zdjęcia i nie będziesz się bawił w przeglądanie zdjęć podczas wyprawy. Nie kasuj zdjęć, sprawdzaj wyrywkowo, resztę zrobisz w domu. Lepiej wziąć więcej baterii i kart pamięci niż się pieprzyć z jakimiś ładowarkami solarnymi, których wydajność prądowa jest żenująca, i będą Ci ładowały jeden akumulator przez cały dzień, pod warunkiem, że będzie słońce.

    Jeżeli jednak upierasz się przy jakimś źródle zasilania, to ja preferuję ładowarki do akku 18650 których używam do innych celów (latarki), a te ładowarki służą też jako powerbanki.

    Fabryczna ładowarka sieciowa daje prąd 1,0-1,1 A i ładuje akumulator w dwie godziny, a panel słoneczny plus ładowarka to takie same dwa klamoty, jak powerbank plus ładowarka. Polecam ładowarkę USB do baterii typu 18650 LiitoKala model Lii-202 na dwa akumulatory, która może służyć też jako powerbank. Jest mała, lekka, i daje 1A na wyjściu aby zasilać ładowarkę do akumulatorów aparatu. Ja używam dwukanałowej ładowarki Palo do kupienia na Aliexpress, a może i na Allegro. Pobiera 2 A i ładuje prądem 1A na kanał. Jak włożysz do ładowarki/powerbanku LiitoKala dwa akumulatory 3000 mAh to naładujesz z nich ca 3 baterie do aparatu pojedynczo prądem 1A przez ca 2h na akumulator.

    Stykami i ich oznaczeniami się zupełnie nie przejmuj, i oznaczeniami baterii też się nie przejmuj. Litera "N" znaczy New i ta bateria ma ma trochę większą pojemność, a jeszcze trochę większą ma NH.

    Może się okazać, że przy oszczędnym zużywaniu baterii jedna wystarczy Ci na 2-3 dni zdjęciowe lub dłużej, więc nie przesadzaj z tym prądem, a na ładowarkach solarnych można się mocno przejechać.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Ładowarka Patona Smart Dual LCD Charger + powerbank.

    ile zdjec? zaczynalem fotografowac wieki temu na analogach (glownie slajdy), wiec jestem oszczedny w naciskaniu migawki - z wyjazdu 6-7 tygodni robie ok. 2 tysiace zdjec. wiem, niektorzy tyle dziennie robia :] z dostepem do pradu do tej pory nie mialem wiekszych problemow, bo auto bylo na podoredziu i sie odzwyczailem oszczedzac baterie (od czasow analogow). teraz auta nie bedzie, bo granice mi pozamykali i musze samolotem, a i wycieczka nie do przejechania autem, choc, no nie powiem, rozne rzeczy sie robilo, w roznych miejscach sie jezdzilo :]

    ale.
    bedzie pare nocnych sesji z czasami rzedu godziny, a jedna taka sesyjka - no to tak jedna bateria. szklo to 24-105 i na codzien oczywiscie w uzyciu stabilizator (statywu nie biore). poza tym bede potrzebowal raz na 2 dni wlaczyc kontrolnie srajfona z wgranymi mapami, bo czesc planowanej trasy jest, no... w tzw. czarnej dupie (nawet gugiel zdjec stamtad nie ma). co prawda w srajfonie nic poza mapami nie ma (jest wyzerowany totalnie, nie dziala jako telefon, tylko mapy i gps), wiec pradu jakos nie pociagnie duzo, ale mimo wszystko dobrze byloby go miec czym podladowac na wszelki wypadek. wiec chyba jednakowoz musze wziac jakis panel - slonca bedzie raczej sporo.

    i jeszcze pytanie techniczne o te ladowarke.
    jak uzywasz tej 18650 jako powerbanku - prad ciagniesz z naladowanych baterii czy jak?
    przy okazji: mniemam, ze ta latarka to zebra? bo od zebry h600 wlasnie (tzw. czolowka kajmana, srodowisko wspinaczkowe bedzie kojarzyc) wziela sie w polsce popularnosc 18650.
    ja jednak do zebry (h52) uzywam zwyklych AA, a wylamalem sie, bo... AA sa dostepne na calym swiecie, poza tym jak sie ma spory zapas aku, no to wiadomo. a zapas mialem jeszcze z czasow analogowej 50-tki (do battery packa).

    a tak jeszcze z ciekawosci - co oznaczaja te zlaczki C i T?
    pzdr -
    mazeno

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •