Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 165

Wątek: Canon R7 ptasi test

  1. #91
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    W projektorze LCD są trzy panele po jednym dla składowych RGB a w DLP wiruje kolorowe koło robiące za barwiącą obraz przesłonę. W przypadku DLP powstaje efekt tzw. tęczy jeśli szybko poruszasz oczyma patrząc na obraz. Dla aparatu jest to ogromny problem w przeciwieństwie do obrazu z projektora LCD.

  2. #92
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    549

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Aparat odesłałem do sprzedawcy przypadkowo wraz z własną kartą pamięci Lexar 1667x UHS II 64GB i z własną baterią. Po miesiącu trzymania aparatu w serwisie na Żytniej odesłano mi go z opinią serwisu, że podstawowej usterki, czyli opóźnień w wyświetlaniu się wskazań na wyświetlaczach nie stwierdzono, natomiast co do moich pozostałych zastrzeżeń co do ostrzenia i stabilizacji IBIS powiedziano, że wszystko jest w pytę, czyli tak, jak sobie producent zażyczył, a za współpracę z obiektywami nieprodukowanymi przez Canona firma nie odpowiada.

    Aparat odesłano mi z moimi kartą i baterią włożonymi do aparatu, więc od razu go odpaliłem, i okazało się że od razu występuje opóźnienie wyświetlenia parametrów, więc ciupasem, tego samego dnia odesłałem aparat z powrotem, nakręciwszy tylko szybko film obrazujący problem.

    Po tygodniu zwłoki sklep przysłał mi drugi egzemplarz aparatu, który niby miał być funkiel nówka nieśmigany, ale jakimś cudem licznik zdjęć zaczynał się od 2000 z groszami, ale sklep zapiera się, że to była dziewica. W każdym bądź razie odpaliłem sprzęt jeszcze bez karty i się od razu ucieszyłem, że żadnego opóźnienia nie było. Potem włożyłem kartę, a tu zonk- jest opóźnienie, jak cholera, nieregularnie, ale jest. Zmieniłem więc kartę na innego Lexara UHS II 1667x 128 GB i problem z opóźnieniami zniknął. Czyli winna była karta, ale oni mając moją kartę, która takie problemy powoduje, nie wpadli na to, i- ogólnie- każdy, któremu o tym mówię, twierdzi, że też by na to nie wpadł.
    1. I mieli racje, no na chłopski rozum.

    2. Powiem więcej, oni na 99.99% pierwsze co zrobili to ta kartę wyjęli z aparatu - bo jej w ogóle nie powinno tam być. Z wielu powodów, po pierwsze dlatego, ze to nie ich produkt (bateria oryginalna to co innego), ale także dlatego, ze to Twoje prywatne dane i bóg jeden raczy wiedzieć co na tej karcie mogło się znajdować. Plus zgłaszałeś problemy z wyświetlaczem, a nie karta pamięci.


    Ogolnie nie słyszałem w ostatnim czasie nic dobrego o kartach Lexara, każdy jeden post na ich temat to były narzekania.

    3. Co do licznika zdjęć to nigdy nie kupowałem programu do czytania przebiegu aparatu, ale z tego co obiło mi się o uszy na forach to przy niskich przebiegach ta funkcja nie działa zbyt dobrze. Ogólnie jestem szczęśliwszy nie sprawdzając tego u siebie w ogole

    Ogolnie, szacun za wszystkie testy i szkoda, ze takie perypetie Ci się napatoczyły.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 467

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    1. I mieli racje, no na chłopski rozum.

    2. Powiem więcej, oni na 99.99% pierwsze co zrobili to ta kartę wyjęli z aparatu - bo jej w ogóle nie powinno tam być. Z wielu powodów, po pierwsze dlatego, ze to nie ich produkt (bateria oryginalna to co innego), ale także dlatego, ze to Twoje prywatne dane i bóg jeden raczy wiedzieć co na tej karcie mogło się znajdować. Plus zgłaszałeś problemy z wyświetlaczem, a nie karta pamięci.


    Ogolnie nie słyszałem w ostatnim czasie nic dobrego o kartach Lexara, każdy jeden post na ich temat to były narzekania.

    3. Co do licznika zdjęć to nigdy nie kupowałem programu do czytania przebiegu aparatu, ale z tego co obiło mi się o uszy na forach to przy niskich przebiegach ta funkcja nie działa zbyt dobrze. Ogólnie jestem szczęśliwszy nie sprawdzając tego u siebie w ogole

    Ogolnie, szacun za wszystkie testy i szkoda, ze takie perypetie Ci się napatoczyły.
    Faktem jest, że serwis nie mógł zrobić więcej, niż producent aparatu, a co zrobił producent, to ja co i raz doświadczam na sobie.

    Z tą feralną kartą Lexara nie miałem dotąd problemu w innych aparatach, ale one nie mają komunikacji UHS II, poza R10, i byłem z niej generalnie bardzo zadowolony. Następne dwie karty 128 GB już jakoś mi problemów nie stwarzają.

    Przypomnę też, że wielu rzeczy jeszcze w tym aparacie w ogóle nie sprawdzałem, a skupiłem się tylko na tym, co miało być postępem w stosunku do lustrzanki, a więc funkcje wykrywania obiektu, śledzenia, i elektroniczną migawkę.

    Jeszcze nie robiłem zdjęć w terenie metodą a'la DSLR z normalnym wykorzystaniem pojedynczego punktu AF, a tym bardziej w trybie ONE SHOT, albowiem zawsze robię w trybie SERVO, a wtedy każdy AF ma większą, lub mniejszą, tendencję do poszukiwania ostrości pomiędzy klatkami, co jest źródłem błędów, a w przypadku R7 to jest bardzo duża tendencja.

    No i dzięki za Twoje ostanie słowa!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #94
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    549

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Teoretycznie możesz spróbować reklamować ta kartę u Lexara, skoro ma parametry UHS II a ich nie spełnia to cos tu nie hula.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 467

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Teoretycznie możesz spróbować reklamować ta kartę u Lexara, skoro ma parametry UHS II a ich nie spełnia to cos tu nie hula.
    Ale ja nie mam problemu z wydajnością tej karty, czy z zapisem plików, lecz z jej współpracą z R7 pod kątem opóźnienia w wyświetlaniu parametrów na ekranach, i to nie zawsze, a mniej-więcej pół na pół.

    Sfrajerowałem sprawę będąc u kumpla mającego karty SONY UHS II jeszcze przed zakupem dwóch następnych kart Lexara, bo zamiast sprawdzić swoją feralną kartę na jego A7 III, lub u drugiego kumpla na R5, to sprawdziłem tylko kartę SONY na R7 i ona nic nie odwalała w pracy aparatu. Tak więc na razie jeszcze do końca nie wiem, czy moja karta może spowodować zakłócenia w pracy innych aparatów, czy tylko R7, a jeżeli tylko R7, co coś jest nie tak z jego bebechami.

    Strasznie mało mam czasu na spotykanie się z ludźmi i w ogóle na cokolwiek, więc jeszcze mi zejdzie, zanim to ustalę.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #96
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 686

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Ogolnie nie słyszałem w ostatnim czasie nic dobrego o kartach Lexara, każdy jeden post na ich temat to były narzekania.
    Mam kartę Lexara, którą podał atsf (kupiłem w tym roku przed Nato Days) i zero problemów. Trzyma parametry jak trzeba i śmiga, aż miło

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 066

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mam kartę Lexara, którą podał atsf (kupiłem w tym roku przed Nato Days) i zero problemów. Trzyma parametry jak trzeba i śmiga, aż miło
    Atsafu nic nie działa. Czlowiek-error.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 467

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Atsafu nic nie działa. Czlowiek-error.
    U ciebie będzie działać, tylko weź i kup, a potem nie ściemniaj.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 127

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Po tym co Duade przekazał, a za nim masa innych, R7 jest po prostu wadliwą konstrukcją, narażającą użytkownika nie tyle na stres pt. „Nie wiem czy bedzie ostre mimo że kwadracik był na oku”. Nic dziwnego że np Pangolin Safari w ogole nie zrobilo z nim pelnego testu, a jedynie prezentacje nowosci. Po cholere im aparat ktory nie działa.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 467

    Domyślnie Odp: Canon R7 ptasi test

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Po tym co Duade przekazał, a za nim masa innych, R7 jest po prostu wadliwą konstrukcją, narażającą użytkownika nie tyle na stres pt. „Nie wiem czy bedzie ostre mimo że kwadracik był na oku”. Nic dziwnego że np Pangolin Safari w ogole nie zrobilo z nim pelnego testu, a jedynie prezentacje nowosci. Po cholere im aparat ktory nie działa.
    Ci ludzie nie dostają nowości do testów, żeby w uczciwej opinii powiedzieć, że im się trafił kompletny fajans, lecz muszą lawirować, aby dostać kolejną nowość do testów, które im się monetyzują.

    Tymczasem człowiek-error mówi Wam, że w porównaniu do R7, to do 7D Mark II nie ma się do czego przypierniczyć, a EF 100-400L II tylko podnosi jego wartość, natomiast przy R7 jest tak, jakby go nie było, bo EF-S 55-250 STM nie pracuje gorzej. Nawet ptaki w locie daje radę tak samo dobrze, lub źle, fotografować, też bez żadnych wygibasów z przełączaniem trybu stabilizacji, bo ma tylko jeden.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2023-11-05_003818.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	3,84 MB
ID:	15471

    Zdjęcia wywołane w DPP.

    Po lewej u góry: zdjęcie bez odszumiania luminancji ostrzone opcją Sharpness poziom 6.

    Po prawej u góry: zdjęcie z odszumianiem luminancji standardowym na poziomie 9, wyostrzenie j.w.

    Po lewej u dołu: zdjęcie wywołane jak jpg prosto z paratu, czyli odszumianie standardowe 9 i ostrzenie opcją Unsharp Mask w ustawieniach domyślnych producenta.

    Po prawej u dołu: zdjęcie z odszumianiem luminancji zredukowanym do poziomu 7, wyostrzenie Sharpness 6.


    ISO 1000, ale musiałem rozjaśnić +0,83 EV, więc szum de facto dla ISO ok. 2000.

    Widać, jak domyślne opcje odszumiania przy tej czułości zabijają detale i tworzą akwrelowaty obraz, a nieodszumione zdjęcie pokazuje, na co faktycznie było stać obiektyw.

    No i dajcie mi tu rurę z f/9
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 10 z 17 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •