Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Topaz Phota AI

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    W nowej wersji pojawiła się prośba (i przycisk do jej realizacji) o nadesłanie zdjęcia celem treningu AI z zapewnieniem że tylko do tego celu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Ciekaw jestem czy będą chętni do wysyłania zdjęć do treningu.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    #12, #20 to upscaling (aż) 4x zdjęcia z klasycznego aparatu 5D3 (22Mpix) pokazujące możliwości Topaz Photo AI
    Ja nie widzę znacznej różnicy w #12 (jak kolega #13, #15) to może zobaczy/oceni raz jeszcze według tej samej metody w #20 i powie które to gorsze i o jakości ze smartfona

    Znacznie z różnych powodów trudniejsze zadanie jest dla plików ze smartfona, 50 Mpix, plik *.dng 161MB.
    Przy ustawieniach defaultowych funkcji upscalig Topaz Photo AI, wg. metody #12, jedno zdjęcie ze smartfona i jedno zdjęcie z Topaz Photo AI

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	10,73 MB
ID:	15234
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	12,26 MB
ID:	15235

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    IMHO na #20 różnicy dużej nie ma, ale tutaj widać, że b bardziej ze smartfona niż a, choć a chyba też ze smartfona...
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 29-12-2023 o 13:46

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy będą chętni do wysyłania zdjęć do treningu.
    Czy widzisz coś "niewłasciwego" w przekazywaniu zdjęć do uczenia AI ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Zwyczajnie jestem ciekaw.

  7. #27
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czy widzisz coś "niewłasciwego" w przekazywaniu zdjęć do uczenia AI ?

    jp
    Ja widzę. Prof. Andrzej Dragan powiedział w jednym z wywiadów, że "uczenie AI, to jest właśnie coś, czego nie wolno nam robić. Bo robiąc to, kręcimy po prostu powróz na naszą własną szyję". Ale nawet do zrozumienia tak oczywistego faktu, trzeba dysponować jakąś minimalną iloscią naturalnych szarych komórek...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 457

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Zawsze się trafi jakiś drań, aby dla zysku wykorzystać i upodlić innych ludzi, używając do tego każdego mu dostępnego narzędzia, a AI takim jest. Dostrzeganie w AI jedynie ułatwienia w osiąganiu pewnych celów i ograniczania kosztów po stronie przedsiębiorcy nie zważając na koszt społeczny jakim jest deprecjacja wartości każdej pracy jest samobójstwem ekonomicznym, albowiem AI nie tylko fotografom i grafikom zagraża. Ona umożliwia jeszcze większą akumulację kapitału i eliminuje coraz więcej ludzi z rynku pracy.

    Nie będzie się na co przekwalifikować, bo tam też wlezie AI.

    To nie to samo, co zamiana dorożek na samochody, bo stangret mógł zrobić prawo jazdy i stać się kierowcą taksówki, a stajenny mechanikiem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #29
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    W kontekście Waszych dywagacjach i strachów odnośnie AI (mam na myśli te szersze wypowiedzi niż dotyczące branży foto) należy jednak pamiętać o jeszcze jednej, IMHO dość ważnej rzeczy, zresztą Dragan również o tym wspomina, a mianowicie, że sama AI be nas, przynajmniej wg obecnej wiedzy, raczej nie przetrwa, bo jednak potrzebna będzie "siła robocza" dla tej AI no chyba, że stanie samowystarczalna, co w sumie czyni ku temu, oferując fotowoltaikę LOL

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    710

    Domyślnie Odp: Topaz Phota AI

    Kupiłem ten cały Topaz Denoise AI. Wcześniej nigdy nie używałem tego typu programów (tylko odszumianie w PS, raczej łagodne). Efekt jest powalający, bez kitu. Niesamowite, jak to działa. Wiadomo, że "z gówna loda nie ukręcisz", jak to się zwykło mówić i np mam mega zaszumione zdjęcie zięby + spory crop i próba odszumiania kończy się efektem jakby ktoś namalował tego ptaka, a nie zrobił mu zdjęcie, ale jakieś "zwyczajnie" zaszumione zdjęcia odszumia naprawdę mega sprawnie i wiadomo, że wprawne oko od razu wychwyci że było tu AI, ale generalny efekt jest prze świetny.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •