Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 161

Wątek: jak to mawiają - i tyle w temacie

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    tak samo jak ciekawe jest to, że są faceci po 40tce co grają w gry komputerowe, czego również nie rozumiem
    boomer jestem już i tyle
    Panie nie obrażaj Pan co To powiem Ci że są tacy co nie grają tylko patrzą jak inni grają i jeszcze im za to płacą.

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 376

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    W telewizorze jest kanał o grach w kategorii "sportowe" i, jak widzę, głównie CS tam pokazują. Ostatnio zapowiadali transmisję z Mistrzostw chyba świata z Las Vegas.
    O planszowych też mówili.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem intencje ale może być trudno odciąć to co robi AI od nazwy fotografia/zdjęcia.

    Jak do tej pory AI nie tworzy na monitorze obrazu np. wersji wieży Eiffla z planów papierowych jej budowy czy tylko z samego opisu słownego wieży lecz korzysta z zapisanych wielu setek klasycznych fotografii wieży w różnych sytuacjach i ujęciach zdjęciowych.
    To jest taki "smart" postproces na zdjęciach.

    jp
    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A jak wyłączysz internet w telefonie to też stworzy ?
    Nie jątrz. Według tej filozofii pierwszym fotografem był jakiś koleś z Lascaux. Jego mózg smartsprocesował tura, którego widział w świetle jak polował.

    Janku, rozróżniaj fotografię od pamiątki - to nie są synonimy. Nikt Ci nie zabrania mieć pamiątek (a na pewno nie ja), ale nie rób na siłę ze wszystkiego zdjęcia.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    W telewizorze jest kanał o grach w kategorii "sportowe" i, jak widzę, głównie CS tam pokazują. Ostatnio zapowiadali transmisję z Mistrzostw chyba świata z Las Vegas.
    O planszowych też mówili.

    --- Kolejny post ---



    Nie jątrz. Według tej filozofii pierwszym fotografem był jakiś koleś z Lascaux. Jego mózg smartsprocesował tura, którego widział w świetle jak polował.

    Janku, rozróżniaj fotografię od pamiątki - to nie są synonimy. Nikt Ci nie zabrania mieć pamiątek (a na pewno nie ja), ale nie rób na siłę ze wszystkiego zdjęcia.
    ok.
    Czym więc dla Ciebie jest fotografia, ?

    Ja
    Robię zdjęcie bo chcę utrwalić to co widzę albo pokazać to co widzę w specyficzny sposób by mi przypominało emocje które wtedy miałem, dla których zrobiłem to zdjęcie.
    I w postprocesie staram się by być najbliżej tego celu.
    Czasami dużo wysiłku/czasu/kasy mnie kosztuje by znaleźć się w odpowiedniej sytuacji zdjęciowej by zrobić TO zdjęcie, czasami potrzeba dużo szczęścia lub dobrego refleksu.

    Ty
    Więc dlaczego Ty robisz TO zdjęcie, co Tobą kieruje że bierzesz aparat i naciskasz spust ?
    Co sprawia że Twoje to zdjęcia a moje to pamiątki ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-04-2024 o 21:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #144
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    cd #143
    piszesz :
    Janku, rozróżniaj fotografię od pamiątki - to nie są synonimy
    Więc proszę ustal czy to zdjęcie czy pamiątka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3r3352-vi.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	16107

    Wieczorem telefon że umarł mój szef dużej firmy tworzącej i produkujacej systemy sterowania kolejowego. Wyszedłem na tory i zrobiłem.
    Przez wiele lat duże powiększenie wisiało w holu firmy

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-04-2024 o 22:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #145
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Bełchatów
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Po dawnych czasach PRAWDZIWEJ FOTOGRAFII pozostał mi jeszcze na strychu Opemus 6, zegar do odmierzania czasów, mikar obiektyw, kuwety, a nawet koreks
    do wywoływania negatywów. Cha.......nawet Pratica VLC też - działająca.
    Póki da się jeszcze cokolwiek kupić, trzeba wrócić do początku drogi...........
    Swoją drogą to ciekawe, jak jeden wpis z 9 strony potrafił zmienić tory - nomen omen dyskusji ???

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 426

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    cd #143

    Wieczorem telefon że umarł mój szef dużej firmy tworzącej i produkujacej systemy sterowania kolejowego. Wyszedłem na tory i zrobiłem.
    Przez wiele lat duże powiększenie wisiało w holu firmy

    jp
    Drogi Janku!

    Tak długo, jak nie wydłubiesz sobie oczu i nie wstawisz czegoś innego, np. radaru, echosondy, albo wykrywacza metalu, tak długo fotografia będzie polegała na odtwarzaniu mechanizmu ludzkiego oka, które składa się z soczewki i materiału światłoczułego zwanego siatkówką, która rejestruje rzeczywiste obrazy, zamienia je na prądy elektryczne, które w Twoim mózgu tworzą obrazy wywołujące owe Twoje sławetne emocje.

    Żebyś nie wiem co cudował i jakimiś nieoptycznymi technikami obrazy tworzył, to i tak muszą one trafić do Twojego oka, aby wywołać emocje.

    Od tego fotografia się zaczęła, że odtwarzała mechanizm ludzkiego oka i zatrzymywała rzeczywiste obrazy, żeby sobie można było na nie dłużej popatrzeć, natomiast tworzenie obrazów nigdy nie istniejących fizycznie metodami nieoptycznymi żadną fotografią nie jest i nigdy nie będzie. Fotografia bezwzględnie opiera się na rejestrowaniu światła i nie może się bez niego obyć tak, jak ludzkie oczy.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 13-04-2024 o 23:19
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #147
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Co to jest fotografia, kiedy to co widzimy na ekranie monitora (np. wieża Eiffla czy z #144) jest zdjęciem.
    Czyli rozwój technologii, rok 2024 i definicja zdjęcie

    Pojawiają się w wątku dylematy i różne opinie
    1.
    Jaki i na jakim etapie tworzenia w aparacie przed i w trakcie zapisu na matrycy, w czasie tworzenia pliku RAW/jpg oraz w postprocesie udział AI (oraz z jak duży) powoduje że to już nie jest zdjęcie
    2.
    Czy dlatego że na monitorz jest obraz w zakresie widzenia oka to jest to zawsze zdjęcie ?
    3.
    Czy dlatego że chce się mieć na monitorze to co widzą oczy lub podcięgniete by podkreślić emocje to jest to pamiątka która nie jest synonimem zdjęcia ?
    4.
    .......

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-04-2024 o 10:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #148
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 426

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Co to jest fotografia, kiedy to co widzimy na ekranie monitora (np. wieża Eiffla czy z #144) jest zdjęciem.

    Pojawiają się w wątku dylematy i różne opinie
    1.
    Jaki i na jakim etapie tworzenia w aparacie przed i w trakcie zapisu na matrcy, w czasie tworzenia pliku RAW/jpg oraz w postprocesie oraz z jakim dużym udaziałem AI powoduje że to już nie jest zdjecie
    2.
    Czy dlatego że na monitorz jest obraz w zakresie widzenia oka to jest to zawsze zdjęcie ?
    3.
    Czy dlatego że chce się mieć na monitorze to co widzą oczy lub podcięgniete by podkreslić emocje to jest to pamiątka która nie jest synonimem zdjęcia ?
    4.
    .......

    jp
    Janku!

    Przestań filozofować i zacznij robić zdjęcia. Ręczę Ci, że im bardziej sprzęt, którym się posłużysz, będzie przypominał aparat fotograficzny, a mniej telefon, tym bardziej będą to zdjęcia, czyli fotografia
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #149
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Janku!

    Przestań filozofować i zacznij robić zdjęcia. Ręczę Ci, że im bardziej sprzęt, którym się posłużysz, będzie przypominał aparat fotograficzny, a mniej telefon, tym bardziej będą to zdjęcia, czyli fotografia
    Czyli fotografia obliczeniowa nie tworzy zdjęć ?
    Gdybym #144 zrobił w 2024 roku smartfonem S24U a nie jak w 2006 roku EOS-1Ds2 to nie byłoby to zdjęcie ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-04-2024 o 11:10
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #150
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 376

    Domyślnie Odp: jak to mawiają - i tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    cd #143
    piszesz :
    Janku, rozróżniaj fotografię od pamiątki - to nie są synonimy
    Więc proszę ustal czy to zdjęcie czy pamiątka
    To pytanie nie ma sensu, to też: Czy ta gruszka jest zielona, czy słodka?

    To jest zdjęcie, bo - zgodnie z podaną przez Ciebie definicją i wyjaśnieniem sposobu utworzenia - jest rejestracją pojedynczego obrazu za pomocą światła. Dla mnie to efektowne zdjęcie pociągu, dla Ciebie dodatkowo pamiątka i symbol.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •