Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

Mieszany widok

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    śląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat mikrofonów dla vlogerów, do przeprowadzania wywiadów, itp..., ale jak próbuję się dowiedzieć, czy ma sens mikrofon zewnętrzny w momencie kiedy nagrywam w pomieszczeniu występ dziecka, gdzie jest głośna muzyka z kolumn, to praktycznie nie ma takich informacji

    Temat osłon przeciwwiatrowych i różnych charakterystyk mikrofonów jest mi dobrze znany. W mojej sytuacji nie muszę chronić mikrofonu przed wiatrem. Natomiast jaka charakterystyka jest najlepsza? Jakie modele polecacie? Czy w ogóle zastosowanie mikrofonu zewnętrznego ma sens?

    Na YouTube jest wiele testów i porównań mikrofonów. Często spotykałem hasło, że mikrofon zewnętrzny to zawsze lepsze rozwiązanie niż wbudowany. I jest to logiczne jeśli weźmiemy pod uwagę nagrywanie wywiadów, czy na zewnątrz jeśli jest wiatr, ale w sali z głośną muzyką?
    Ostatnio edytowane przez colin503 ; 22-02-2024 o 15:41
    Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM + Canon Speedlite 430EX II + Velbon Videomate 638

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Moim zdaniem wystarczą mikrofony wbudowane w aparat. Weź pod uwagę, że większość zewnętrznych mikrofonów to mikrofony monofoniczne. Żeby dobrze nagrać występ musiałbyś wpiąć się rejestratorem dźwięku w mikser albo ustawić na statywach blisko kolumn mikrofony wpięte do rejestratora dźwięku a następnie w montażu do dźwięku z rejestratora dodać ambient z aparatu. Czy gra jest warta świeczki? Sam musisz ocenić.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    śląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Moim zdaniem wystarczą mikrofony wbudowane w aparat. Weź pod uwagę, że większość zewnętrznych mikrofonów to mikrofony monofoniczne. Żeby dobrze nagrać występ musiałbyś wpiąć się rejestratorem dźwięku w mikser albo ustawić na statywach blisko kolumn mikrofony wpięte do rejestratora dźwięku a następnie w montażu do dźwięku z rejestratora dodać ambient z aparatu. Czy gra jest warta świeczki? Sam musisz ocenić.
    Podpinanie się do nie mojego sprzętu nie wchodzi w grę. Też mam takie wrażenie, że zewnętrzny mikrofon niewiele mi może dać. Myślałem ewentualnie o mikrofonie nakamerowym o charakterystyce kardioidalnej, wtedy "odgłosy publiczności" by mniej przebijały. Choć jak widziałem testy takich mikrofonów to one robiły robotę, jak rozmówca był blisko, a jak mam mocny dźwięk wszędzie, to jaki będzie efekt?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Kup jakiegoś shotguna. Dobrze jeśli będzie miał safty chanell, czyli taki backup jeśli coś mocno huknie. Podstawa to obróbka, szumy eq i powinno być dobrze.
    Jak pisałem wyżej mam mocny dźwięk wszędzie (dokładnie z kolumn, ale jest głośno w całym pomieszczeniu), a shotguny nagrywają tylko to co przed i za nimi. Czy jeśli skieruję takiego shotguna na środek sceny, a dźwięk jest z kolumn po bokach, to nie będzie jakiegoś dziwnego efektu?
    Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM + Canon Speedlite 430EX II + Velbon Videomate 638

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Kup jakiegoś shotguna. Dobrze jeśli będzie miał safty chanell, czyli taki backup jeśli coś mocno huknie. Podstawa to obróbka, szumy eq i powinno być dobrze.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    W sali z głośną muzyką musisz mieć do nagrania głosu odpowiedni miks. Nagrywanie tego "on air" niezależnie od majka będzie zawsze obarczone straszliwym bajzlem w dźwięku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    śląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    A możesz tak prościej? Miks to mikrofon, mikser, czy coś innego? Nie "on air" czyli że mam się podpinać do urządzenia, które ten głośny dźwięk emituje (pisałem, że to nie wchodzi w grę)? Jaki straszny bajzel, że będzie coś innego słychać niż to co z głośników? Jak pisałem, to są występy dzieci, a nie nagrywanie płyty w studio, a chciałem się dowiedzieć, czy zewnętrzny mikrofon (np. Sennheiser MKE 200, albo RODE VideoMicro II) coś da? Czy jego kierunkowość polepszy dźwięk, czy wręcz zaszkodzi (to nie jest nagrywanie rozmówcy pół metra od mikrofonu, tylko głośnego dźwięku, który najczęściej płynie z mocnych kolumn stereo)?
    Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM + Canon Speedlite 430EX II + Velbon Videomate 638

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Próbujesz chyba z armaty strzelać do muchy. Stań w miarę blisko głośników aby zmniejszyć udział dźwięków odbitych, przypilnuj poziomu nagrywania dźwięku aby nie było przesteru i to wszystko. Próby możesz zrobić w domu o ile posiadasz jakieś sensowne stereo czy mocny soundbar. Jakim aparatem będziesz nagrywał?

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2024
    Miasto
    śląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Próbujesz chyba z armaty strzelać do muchy. Stań w miarę blisko głośników aby zmniejszyć udział dźwięków odbitych, przypilnuj poziomu nagrywania dźwięku aby nie było przesteru i to wszystko. Próby możesz zrobić w domu o ile posiadasz jakieś sensowne stereo czy mocny soundbar. Jakim aparatem będziesz nagrywał?
    Aparat Canon 77D (jak w sygnaturze ). Co masz na myśli z armaty strzelać do muchy? Prosta sytuacja, dzieci występują (występy taneczne i wokalne), muzyka (także wokal) idzie przez porządne nagłośnienie, więc jest głośno i jeśli ktoś coś mówi/śpiewa, to również przez to nagłośnienie, więc słychać go wyraźnie. Chcę przyjść włączyć aparat i nagrywać. Wiem, że do nagrywania rozmówcy mikrofon zewnętrzny bardzo polepszy jakość dźwięku, ale tutaj jest diametralnie inna sytuacja i mam wrażenie, że on nic nie pomoże. Nie chcę kupować w ciemno, a potem stwierdzić, że wydatek niepotrzebny.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zawsze będzie słychać to co leci z głośników. Jeśli chcesz w miarę czyste audio dji mic albo inny rode przypinany do aktora
    Wiem, że muzykę z głośników będzie słychać i o to chodzi Tylko czy warto inwestować w mikrofon nakamerowy, jeśli żadnych rozmów nie będę nagrywał (występy taneczne i woklane), a jeśli jest wokal to też idzie przez głośniki.
    Ostatnio edytowane przez colin503 ; 23-02-2024 o 11:40
    Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM + Canon Speedlite 430EX II + Velbon Videomate 638

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Zawsze będzie słychać to co leci z głośników. Jeśli chcesz w miarę czyste audio dji mic albo inny rode przypinany do aktora

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 414

    Domyślnie Odp: Mikrofon nakamerowy do nagrywania występów dziecka

    Tapatalk nie pokazuje podpisów więc nie widzę o jakim aparacie piszesz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •