Strona 72 z 222 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #711
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez darkon Zobacz posta
    A co sądzicie i tej aukcji: Aparat Canon Eos 6D (3482973814) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , cena śmieszna, numery body widoczne ale czy to ten korpus będzie sprzedawany i brak możliwości odbioru osobistego. Dziwne.
    no i wtopa, pojawił się negatyw z informacją, że to wyłudzenie, ale kupujący informuje, że zwrot pieniędzy otrzymał (od PayU)

  2. #712

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez człekoupiór Zobacz posta
    no i wtopa, pojawił się negatyw z informacją, że to wyłudzenie, ale kupujący informuje, że zwrot pieniędzy otrzymał (od PayU)
    Od samego początku mówiłem że nie tak powinno być. negatywy już są dwa i proszę zwróćcie uwagę na ogólną ilość komentarzy. Wszystkich 10; pozytywne 8 od sprzedających; negatywne 2 od kupujących. wniosek: konto zalożone w celu dokonywania oszustw. aby było łatwiej należało zrobić krótką historię i zakupiono 8 przedmiotów. Zdziwiony jestem podejściem klientów tych co wystawili negatywy. Pomijając moralną stronę tej transakcji należało by zadać pytanie; dlaczego nie czytali opisu aukcji z której wyraźnie wynika, że sprzedający nie posiada towaru.

  3. #713
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez jaroz Zobacz posta
    Pomijając moralną stronę tej transakcji należało by zadać pytanie; dlaczego nie czytali opisu aukcji z której wyraźnie wynika, że sprzedający nie posiada towaru.
    A z którego fragmentu opisu wg ciebie wynika, że sprzedający nie posiada towaru?

    Cytuję
    Sprzedam Aparat Canon Eos 6D Aparat działa jest na gwarancji do Września 2014 roku Stan techniczny jak i wizualny oceniam na bardzo dobry Aparat zrobił około 20 tysięcy zdjęć Nie ma możliwości odbioru osobistego ani przesyłki pobraniowej Po wpłacie pieniędzy na moje konto wysyłam aparat przesyłką ubezpieczoną
    Ja rozumiem, że po cenie należy podejrzewać przewał, bo za tyle to w takim stanie 5DmkII nie kupisz
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  4. #714
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    w niezłej cenie miała tez 5mk3
    Aparat Canon Eos 5d mark III (3485719774) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    taka aukcje przegapilem

    --- Kolejny post ---

    Canon 70-200 mm 2,8 L GRATISY (3506772719) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    zdjęcia z innej aukcji, poprosiłem o wyjaśnienie czy to obiektyw i IS- 0 odpowiedzi, wiec chyba tez wałek

  5. #715

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Demonos Zobacz posta
    A z którego fragmentu opisu wg ciebie wynika, że sprzedający nie posiada towaru?
    Nazbyt ufasz ludziom a na dodatek nie rozumiesz tego co czytasz i widzisz. Sorry, że tak bezpośrednio do Ciebie. dlaczego podejrzana?Co powinno mnie zaniepokoić?
    1. brak możliwości odbioru osobistego przy tak znacznej kwocie zakupu. Przy znacznie mniejszych kwotach praktykowane jest, że potencjalny kupujący ma prawo obejrzeć sprzęt którym jest zainteresowany. Tu podejście wierz mi na słowo>zapłać>i czekaj na przesyłkę.
    2. Aparat wykonał 20 tyś zdjęć. Dużo to czy mało to inna sprawa, ale przy takim przebiegu wszystkie elementy i akcesoria zapakowane są fabrycznie? mało prawdopodobne.
    3. sprzedający pisze, że gwarancja do września 2014? mamy teraz sierpień 2013, a canon polska daje gwarancji 12 miesięcy. Innych gwarancji Canon PL nie uznaje.


    Konto użytkownika alle.. zawieszone!
    Ostatnio edytowane przez jaroz ; 29-08-2013 o 12:12

  6. #716

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    Canon 70-200 mm 2,8 L GRATISY (3506772719) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    zdjęcia z innej aukcji, poprosiłem o wyjaśnienie czy to obiektyw i IS- 0 odpowiedzi, wiec chyba tez wałek
    Raczej to nie wałek, cytuję "Mile widziany odbiór osobisty , z możliwością sprawdzenia oczywiście.", według mnie to normalna aukcja, tylko zdjęcia zapożyczone od kogoś

  7. #717
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    juz sie skontaktowalem
    bez is

  8. #718
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    juz sie skontaktowalem
    bez is
    Przecież nawet jest to w opisie aukcji: "Brak stabilizacji".

  9. #719
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez jaroz Zobacz posta
    Nazbyt ufasz ludziom a na dodatek nie rozumiesz tego co czytasz i widzisz. Sorry, że tak bezpośrednio do Ciebie.
    Nie obrażam się - i nie, nie ufam zbytnio ludziom - taka aukcja by mnie nie skusiła.

    dlaczego podejrzana?Co powinno mnie zaniepokoić?
    1. brak możliwości odbioru osobistego przy tak znacznej kwocie zakupu. Przy znacznie mniejszych kwotach praktykowane jest, że potencjalny kupujący ma prawo obejrzeć sprzęt którym jest zainteresowany. Tu podejście wierz mi na słowo>zapłać>i czekaj na przesyłkę.
    Zgadzam się - to główna przyczyna, dla której bym zrezygnował od razu.

    2. Aparat wykonał 20 tyś zdjęć. Dużo to czy mało to inna sprawa, ale przy takim przebiegu wszystkie elementy i akcesoria zapakowane są fabrycznie? mało prawdopodobne.
    W praktyce Alledrogo często sprzedawcy nadużywają pojęcia "pakowanie fabryczne" mając na myśli, że są wszystkie folie i pudełka, więc samo takie stwierdzenie jeszcze nie byłoby nazbyt podejrzane.

    3. sprzedający pisze, że gwarancja do września 2014? mamy teraz sierpień 2013, a canon polska daje gwarancji 12 miesięcy. Innych gwarancji Canon PL nie uznaje.
    Tu mnie masz - nie spojrzałem na to w ten sposób, no ale marny śledczy ze mnie.
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  10. #720
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    w opisie bez ,na zdjęciu z ....
    ludzie dziwne rzeczy wypisują przy okazji wystawiania przedmiotów

Strona 72 z 222 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482122172 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •