Strona 34 z 134 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1339

Wątek: Jaki statyw AD 2012-2019

  1. #331
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    całość, bez przesady

    Co do Twojej propozycji, mocowanie płytki, na to pokrętło hmmm wydaje mi się mało praktyczne, na dźwigienkę chyba jest lepiej?
    - FB -
    Canon + szkła

  2. #332
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez .Irwusek Zobacz posta
    całość, bez przesady

    Co do Twojej propozycji, mocowanie płytki, na to pokrętło hmmm wydaje mi się mało praktyczne, na dźwigienkę chyba jest lepiej?
    Jeżeli chcesz mieć na prawdę stabilnie to jednak polecam płytkę arka z pokrętłem w sirui kx20 jest to rewelacyjnie dopracowane (mam tę głowicę) i praktyczne, z kolei płytka(np.410PL_14) z dźwigienką do bardzo częstych zmian jest bardziej praktyczna (mam w MN 410) ale posiada mniejszy udźwig i jest mniej stabilna od płytki z pokrętłem.
    Przy zestawie 5d+135L cytowana płytka spokojnie wystarczy.

  3. #333
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Skoro mówicie, że tak jest
    Tylko podliczając wychodzi więcej niż zakładałem :/ A jakiś statyw od Sirui może by też zakupić byłby komplet?
    - FB -
    Canon + szkła

  4. #334
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez .Irwusek Zobacz posta
    Skoro mówicie, że tak jest
    Tylko podliczając wychodzi więcej niż zakładałem :/ A jakiś statyw od Sirui może by też zakupić byłby komplet?
    Mam sirui N- 2004 jest rewelacyjnie wykonany, bardzo stabilny, w sam raz ciężki i śmiało polecam :grin:

  5. #335
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    'wysokość maksymalna (z kolumną): 165 cm
    maksymalna wysokość robocza: 139 cm'
    Wysokość robocza 139cm nie za mało ? w sumie mam wzrostu 177cm, ale przyjdzie głowica 10cm + aparat z gripem to będzie dobrze
    - FB -
    Canon + szkła

  6. #336
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez .Irwusek Zobacz posta
    'wysokość maksymalna (z kolumną): 165 cm
    maksymalna wysokość robocza: 139 cm'
    Wysokość robocza 139cm nie za mało ? w sumie mam wzrostu 177cm, ale przyjdzie głowica 10cm + aparat z gripem to będzie dobrze
    Mam 187 cm i jak dla mnie jest ok .

  7. #337
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Dobra nie mam już pytań To chyba mam zestaw złożony Dziękuje za pomoc
    - FB -
    Canon + szkła

  8. #338
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Wy sie dobrze czujecie... Sylwester jest... Bawic sie a nie o statywach rozmyslac...:-)

    Wysyłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

  9. #339
    Bywalec Awatar McMelassa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    46
    Posty
    201

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Sylwester minął można rozmyślać dalej...
    Z uwagi na postanowienie noworoczne postanowiłem nabyć swój własny statyw. Po przejrzeniu wielu możliwych testów i porównań, po przebrnięciu przez kilka wątków "tasiemców" byłem zdecydowany na:
    - nogi Manfrotto 055prob
    - głowica Manfrotto 496
    byłem... O ile dla mnie statyw na razie nie jest elementem potrzebnym na długie wycieczki (często potrzebuję wykonywać zdjęcia w domu, sporadycznie w terenie) waga schodziła na drugi plan (znaczy się waga do noszenia, ponieważ dodatkowa waga dla stabilności ma znaczenie). Jednak wracając do mojego dylematu. Co by było gdybym zamienił nogi Manfrotto np. na Triopo GE-3232X8C? Czy zwiększenie liczby sekcji wpłynie na drastyczny spadek stabilności? Czy ten produkt będzie równie dobrze wykonany jak Manfrotto? Może jednak warto obniżyć wagę całości, aby móc używać statywu na dalszych wyprawach?
    Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

  10. #340
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Jaki statyw AD 2012

    Cytat Zamieszczone przez McMelassa Zobacz posta
    byłem... O ile dla mnie statyw na razie nie jest elementem potrzebnym na długie wycieczki (często potrzebuję wykonywać zdjęcia w domu, sporadycznie w terenie) waga schodziła na drugi plan (znaczy się waga do noszenia, ponieważ dodatkowa waga dla stabilności ma znaczenie).
    dodatkowa waga niekoniecznie ma znaczenie dla stabilnosci. tzn. bez watpienia moge powiedziec, ze ciezszy statyw szybciej sie zapada w miekkim podlozu (piasek, bloto), to na pewno

    natomiast jesli chodzi o wiejska legende, ze ciezszy statyw jest mniej podatny na drgania... to rowniez niekoniecznie. to glownie kwestia tlumienia drgan przez nozki i lacza segmentow nog, czesciowo samego materialu nog, ale tutaj kwestia amelinum/karbon to na ile mi wiadomo raczej kwestia podatnosci na inny rodzaj drgan - z tym ze to ostatnie to akurat tez moze byc urban legend.

    jesli to jakos pociesza, to moge powiedziec, ze czy moj duzy statyw (Velbon CF630) czy maly (Sirui T1004x) sa rownie stabilne pod np. 5D + 24-105 przy spokojnym wiaterku, natomiast przy solidnym wietrze (10m/s z porywami do 15m/s) i na tych duzych nogach nie ma pewnosci, ze zestaw nie drzy...

    Cytat Zamieszczone przez McMelassa Zobacz posta
    Jednak wracając do mojego dylematu. Co by było gdybym zamienił nogi Manfrotto np. na Triopo GE-3232X8C? Czy zwiększenie liczby sekcji wpłynie na drastyczny spadek stabilności?
    majac dwa analogiczne statywy w wersji 3- i 4-segmentowej wybieralbym ta pierwsza pod katem robienia zdjec, ta druga pod katem pakowania sprzetu na wyjazd rozne zastosowania - rozne priorytety.
    na pewno analogiczna konstrukcja (tzn. zaczynajaca sie tej samej srednicy rurka zewnetrzna) bedzie solidniejsza przy 3 segmentach niz przy 4 segmentach.

    natomiast w szczegolnym przypadku roznych statywow, to nie da sie tak jednoznacznie powiedziec...

    Cytat Zamieszczone przez McMelassa Zobacz posta
    Czy ten produkt będzie równie dobrze wykonany jak Manfrotto?
    niewykluczone, ze lepiej.
    Triopo to nie jest jakis cud jakosciowy, sa lepsze produkty Made in China (Benro, Feisol, Sirui...) ale pod wzgledem zaawansowania technicznego nieodmiennie te statywy i glowice sa lata swietlne przed MF.
    z jakoscia produkcji moze byc gorzej niz ww. Benro czy Sirui, wiec polecalbym jednak te drugie... ale podejrzewam, ze dla przecietnego uzytkownika (3-4 razy w miesiacu w plenerze) to nadal bedzie zupelnie wystarczajace...

    Cytat Zamieszczone przez McMelassa Zobacz posta
    Może jednak warto obniżyć wagę całości, aby móc używać statywu na dalszych wyprawach?
    [/quote]
    na pytanie o priorytety to juz sam sobie musisz odpowiedziec. i to w tym wszystkim niestety jest najtrudniejsze...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 02-01-2013 o 23:39
    www albo tez flickr

Strona 34 z 134 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •