Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 5D Mark III + Passport ColorChecker - reprodukcja kolorów?

Widok wątkowy

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    76

    Domyślnie 5D Mark III + Passport ColorChecker - reprodukcja kolorów?

    Witajcie!

    Próbuję poradzić sobie z problemem odwzorowania dość specyficznych kolorów. Chciałbym zrozumieć jaki jest powód, że aparat/matryca nie radzi sobie z jaskrawymi, specyficznymi kolorami lub wręcz neonowymi jeśli tak mogę ro określić.

    W chwili obecnej fotografuję odzież. Zdjęcia wykonuję 5D Mark III przy lampach błyskowych BOWENS. Fotografuję oczywiście w RAWach.

    Stwierdziłem, że chcąc ułatwić sobie pracę nad odzieżą w przeróżnych, dość niecodziennych kolorach, wykorzystam profil utworzony za pomocą Passport ColotChecker'a. Niestety i to nie pomogło. Odnoszę wrażenie, że pomimo korekcji poszczególnych kolorów w Adobe Camera RAW, po wczytaniu profilu Passport ColorChecker oraz przy ustawieniach standardowych dla aparatu (bez jakiejkolwiek korekty), należy mocno obniżyć saturację aby wstępnie zdjęcie w ogóle nadawało się do dalszej korekty.

    Jaki jest powód, że aparat właśnie w taki sposób rejestruje takie kolory. Oczywiście poza kolorem różowym czy pomarańczowym problem dotyczy również czerwonego.

    Poniżej zamieszczam 2 przykłady w 3 wersjach każdy - (1) JPEG wywołany z RAWa, (2) JPG z RAW'a po zastosowaniu profilu aparatu (Passport ColorChecker), (3) JPEG z RAWa po korekcie kolorystycznej czyli jak kolor wygląda w rzeczywistości.

    1.

    2.

    3.

    1.

    2.

    3.

    Być może ktoś z Was będzie w stanie wytłumaczyć jakie są powody takiego stanu rzeczy. Moderatorów proszę o ewentualną relokację wątku gdyż nie miałem pomysłu gdzie go zamieścić.
    Ostatnio edytowane przez canon_user ; 03-12-2013 o 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •