Strona 91 z 109 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1083

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #901
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    czemu twierdzisz że pierścień ostrości jest niedokładny? bo ma tylko 92 stopnie, a nie 270 jak w manualach? miałeś w ręku? używałeś czy jesteś kolejnym wielkim teoretykiem, bo ja się bawiłem przez moment (nawet przed chwilą) i moim zdaniem ten pierścień jest całkiem dobry, a jak na obiektyw af to zaryzykuję że doskonały - mz chodzi może nawet lepiej niż w elkach przynajmniej w tych które posiadam lub używałem - żadnych luzów bardzo precyzyjny ruch
    No w porównaniu do eLek jest może odrobinę lepiej, ale jakby Sigmę zestawić z Zeissem, to jest straszna lipa.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #902
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez KACEL Zobacz posta
    Sugerowałem się tym co koleś mowi w 2:30

    https://www.youtube.com/watch?v=zKKjFdsc0TA

    W ręku jej nie miałem ponieważ w Rzeszowie nie mam gdzie tego obiektywu obejrzeć ale skoro mówisz, że daje radę, to zamawiam! Zawsze mam te 10 dni na ewentualne oddanie

    Dzięki za konkretną odpowiedź!
    nie wiem czy konkretną bo jak napisałem jakiejś specjalnej różnicy w tych ustawieniach nie widzę.
    zaczynam doceniać urok cesarsko królewskiego miasta - ja wybierałem w stacjonarnym sklepie usiłując trafić na sztukę bez front focusa na moim korpusie, jak nie pasowały to w ciągu kilku dni miałem inne do sprawdzenia.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #903
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    nie wiem czy konkretną bo jak napisałem jakiejś specjalnej różnicy w tych ustawieniach nie widzę.
    zaczynam doceniać urok cesarsko królewskiego miasta - ja wybierałem w stacjonarnym sklepie usiłując trafić na sztukę bez front focusa na moim korpusie, jak nie pasowały to w ciągu kilku dni miałem inne do sprawdzenia.
    To nie po to jest USB dock, żeby właśnie się takimi rzeczami jak FF nie przejmować?

  4. #904
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez KACEL Zobacz posta
    To nie po to jest USB dock, żeby właśnie się takimi rzeczami jak FF nie przejmować?
    ja kupiłem docka od razu pomimo że mi się wydawało że nie będę potrzebował, cena docka jest taka że zakup nie robi już wielkiej różnicy.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #905
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ja kupiłem docka od razu pomimo że mi się wydawało że nie będę potrzebował, cena docka jest taka że zakup nie robi już wielkiej różnicy.
    Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi o to,że teoretycznie nie ma sensu marnować czasu na testowanie szkieł skoro masz USB docka, za pomocą którego możesz Sobie idealnie skalibrować sprzęcik.

  6. #906
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez KACEL Zobacz posta
    Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi o to,że teoretycznie nie ma sensu marnować czasu na testowanie szkieł skoro masz USB docka, za pomocą którego możesz Sobie idealnie skalibrować sprzęcik.
    jeśli zmieścisz się w zakresie kalibracji docka , potem zostaje korekta w korpusie i korekta w docku jednocześnie , a potem serwis sigmy - ale myślę że to raczej możliwości teoretyczne , ale jako poinformowany optymista dodatkowo nieprzepadający za serwisami które zwykle naprawią jeden problem ale dołożą dwa inne wolałem zrobić to sam, przy zakupie internetowym można oczywiście odesłać co tez jest dobrą opcją.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #907
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    wedle instrukcji obsługi sigmy 50A - Full Time MF jest defaultowo wyłączony na canonie - więc ja się chce mieć FT MF to sobie trzeba włączyć dockiem (ja se włączyłem od razu po zakupie czyli ponad rok temu)
    wedle instrukcji obsługi docka str 16/17 (online help bo w instrukcji drukowanej jest tylko odsyłka do online helpa)
    przesuniecie pierścienia inicjuje FT MF można ustawić jak duży ruch pierścienia ma inicjować FT MF (jak rozumiem mechanikę ale może nie rozumiem coś się wtedy sprzęga) - u mnie było na 4 zmieniłem na 15 (maksymalną wartość) czyli duży ruch i nie czuję jakiejś specjalnej różnicy.

    czemu twierdzisz że pierścień ostrości jest niedokładny? bo ma tylko 92 stopnie, a nie 270 jak w manualach? miałeś w ręku? używałeś czy jesteś kolejnym wielkim teoretykiem, bo ja się bawiłem przez moment (nawet przed chwilą) i moim zdaniem ten pierścień jest całkiem dobry, a jak na obiektyw af to zaryzykuję że doskonały - mz chodzi może nawet lepiej niż w elkach przynajmniej w tych które posiadam lub używałem - żadnych luzów bardzo precyzyjny ruch, a jeśli chodzi o szkła manualne to kręcę nimi od kilkudziesięciu lat i na podstawie tych doświadczeń też bym tej sigmy tak nie deprecjonował oczywiście na skali sigmy nie przeczytasz dokładnych wartości w metrach jak na manualnym szkle ale taka jest uroda szkieł af jak maja szybko kręcić to nie mogą kręcić po 270 stopni tylko odrobinę mniej.

    Obiektyw doszedł, trafia w ostrość póki co na małych odległościach testowałem. ale pierścień ostrości nie chodzi "miękko" jak w Sigmie Art 35mm...zrywa i nie da rady precyzyjnie ustawić ostrości, nie ma różnicy czy obiektyw jest ustawiony na manual czy automat....działa tak samo(35tkę miałem okazję mieć w łapie i była rewelacja). Chyba że chodzi tutaj właśnie o kwestię włączenia" Full Time MF" o czym pisałeś wyżej? Jak myślisz?
    Ostatnio edytowane przez KACEL ; 19-05-2015 o 22:02

  8. #908
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    nie mam S35A - nadal w planach, mogę sprawdzić czy przestawienie tego FT MF dockiem coś daje ale nie wiem (obawiam się) czy się nie skończy tym samym co ostatnio - "nie widzę różnicy" - sprawdzę i napiszę.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #909
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Użyje nawet słowa, ze pierścień ostrości chodzi TRAGICZNIE, jeśli sie z tym nic nie da zrobić, to na pewno oddam ten obiektyw i będę musiał do stacjonarnego sklepu podjechać sobie wybrać odpowiedni egzemplarz niestety :/

  10. #910
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    tak jak się spodziewałem ja osobiście nie czuję żadnej różnicy w działaniu pierścienia ostrości przy włączonym FTMF i wyłączonym FTMF.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 19-05-2015 o 23:20
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 91 z 109 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •