Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

  1. #21
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Ja zrobiłem upgrade z Win7 do Win10 i jest git.
    Wszystko działa tak jak w Win7 (czyli bdb), ale w końcu mam full speed przy zgrywaniu kart pamięci na HDD (używam czytnika Lexar USB 3.0)
    Nie wiem czemu na Win7 szło jak krew z nosa.
    Na Win10 hula, także już sam ten fakt sprawia że zostaję przy Win10

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Jakoś Wasze odpowiedzi mnie nie przekonują najciekawsza informacja o "Rocco_invades_Poland", bo o tym filmie nie słyszałem win10 jest ponoć szybszy od win8.1 przy takiej samej ilości pamięci i procku, ale chyba nie będę instalowal tylko po to, by to sprawdzić organoleptycznie. Mój 8.1 i tak jest błyskawiczny, o niebo szybszy od 7 na tym samym lapku. Co do inwigilacji... Nie przesadzajmy, że każdy, jeśli chce może sobie przeglądać zawartość innych kompow podłączonych do sieci. No może jeśli ktoś nie zna podstawowych łuk w systemie i ich mechanizmu latania. Ale nie dajmy się zwariowac. To może niech teraz nikt nie robi przelewów przez Neta albo nie wchodzi na portale zarządzające kontem bankowym bo przecież komp może być zainfekowany keyloggerem

    Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
    ebe ebe

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    najciekawsza informacja o "Rocco_invades_Poland", bo o tym filmie nie słyszałem
    +1 To właśnie dlatego czytam fora - można się dowiedzieć czegoś nowego i użytecznego.


    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    win10 jest ponoć szybszy od win8.1 przy takiej samej ilości pamięci i procku, ale chyba nie będę instalowal tylko po to, by to sprawdzić organoleptycznie. Mój 8.1 i tak jest błyskawiczny, o niebo szybszy od 7 na tym samym lapku.
    Kiedyś instalowałem nowy system na starych komputerach bo było warto, teraz szkoda czasu. Z nowym komputerem owszem, zreszta innego wyjścia praktycznie nie ma. A że lapków nie używam do niczego poważnego, to szybkość nie jest moim problemem. A np. drukowanie i tak jest takie jakie było - brak natychmiastowej kontroli nad drukarka i powolność. Niewiarygodne, że w roku 2015 drukowanie może zablokować cały komputer na kilkadziesiat sekund albo i dłużej, a w razie pomyłki trzeba wyszarpywać kabel zasilania i tracić czas. Tego Windows 10 na pewno nie zmienił.

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    Co do inwigilacji... Nie przesadzajmy, że każdy, jeśli chce może sobie przeglądać zawartość innych kompow podłączonych do sieci. No może jeśli ktoś nie zna podstawowych łuk w systemie i ich mechanizmu latania. Ale nie dajmy się zwariowac. To może niech teraz nikt nie robi przelewów przez Neta albo nie wchodzi na portale zarządzające kontem bankowym bo przecież komp może być zainfekowany keyloggerem
    Akurat o konta bankowe najmniej się obawiam. Ale wiem, że wszystko cokolwiek kiedykolwiek wystukałem na klawiaturze i praktycznie cala zawartość moich komputerów jest zmagazynowana gdzieś na wieczność i dostępna. Nie, nie dla każdego ale dla (nie)wiadomo kogo. Dla Starszego Brata, ktokolwiek nim jest.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Invigilacja ... Facebook...google. Telefony z androidem etc. Juz od ponad 5 lat kazda z tych firm wie wiecej o tobie niz ty sam, to ze microsoft zbiera informacje, wcale nie dziwi, ludzie ktorzy uzywaja nielegalnego oprogramowania podnosza ten lament, i tyle bo sie boja ze microsoft poblokuje im nielegalne oprogramowanie, i bardzo dobrze niech blokuja, w koncu moze ludzie naucza sie placic za oprogramowanie.....
    Pkt 8 regulaminu forum

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Win10 jest zauważalnie szybszy niż win8.1
    Mało tego, postarali się i upgrade jest płynny - tzn. nie reza wszystkiego tylko elegancko nadinstalowuje się pozostawiając wszystkie ustawienia użytkownika i wszystkie programy nietknięte (robiłem upgrade z 8.1, nie wiem jak z 7).
    Tak więc w porównaniu z upgrade'em z 8.0 do 8.1 gdzie to była instalacja wszystkiego na nowo, jest na prawdę super, cywilizowanie :-)
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  6. #26
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    na moim tablecie up z 8.1 bing na 10 był złym pomysłem może trzeba czekać na wersje tabletową, win 10 zamulił całkiem tablet

    --- Kolejny post ---

    na dwóch laptopach też rożnie... na msi gt780 i7 8gb ram dysk ssd działa bardzo dobrze na starym laptopie hp athlon x2 3gb ram klasyczny hdd działa dość wolno i zamulając pewnie wina wolnego dysku

  7. #27
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Cytat Zamieszczone przez antek76 Zobacz posta
    ludzie ktorzy uzywaja nielegalnego oprogramowania podnosza ten lament, i tyle bo sie boja ze microsoft poblokuje im nielegalne oprogramowanie
    Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz, tu nie chodzi wyłącznie o pirackie programy.
    Nowy system zbiera o użytkownikach znacznie więcej informacji - doczytaj, bo chwalenie się własną ignorancją chluby nie przynosi.

    Konta na facebooku posiadać nie musisz, twój telefon (jeśli chcesz) również nie musi być smartfonem, a nawet jeśli, to nie musisz włączać w nim WiFi/GPRS/Edge/Whatever.

    System operacyjny to zupełnie inna bajka - nie ma realnej możliwości wyboru systemu który nam pasuje, bo wybór jest dramatycznie ograniczony kompatybilnością potrzebnych nam aplikacji.
    Dodatkowo narzędzia szpiegujące włączone są podczas instalacji "by default" i nie da się ich całkowicie i skutecznie wyłączyć bez grzebania w rejestrze.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    no dobrze, ale co proponujesz?
    jedynym mocnym narzędziem jest bojkot
    i zostaje mac i pingwin
    oba nie za bardzo przychylne do codziennego życia-przynajmniej dla mnie
    i oba idą/pójdą w tym samym kierunku
    i co dalej?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    no dobrze, ale co proponujesz?
    jedynym mocnym narzędziem jest bojkot
    i zostaje mac i pingwin
    oba nie za bardzo przychylne do codziennego życia-przynajmniej dla mnie
    i oba idą/pójdą w tym samym kierunku
    i co dalej?
    W moim przypadku po prostu się wstrzymam z zakupem dopóki nie pojawią się narzędzia dające możliwość wyłączenia tych funkcji.
    Na Windows 7 można jeszcze spokojnie pracować parę lat...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Windows 10 - czy warto przejść na nowy system

    Dobrze, że chociaż Intel i AMD to (w przeciwieństwie do tego drania Microsofta) godne zaufania firmy, które nigdy nie dałyby się się wkręcić w żadna inwigilację.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •