Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Canon 1DX

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 106

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    1DX czy 1D obrazki są super, na jakość nie będziesz narzekał
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Ciekaaw jestem czy realne jest to co piszą że można jeszcze całkiem przyzwoite ISO z niego wyciągnąć. Pomimo tylu lat .

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 429

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    Ciekaaw jestem czy realne jest to co piszą że można jeszcze całkiem przyzwoite ISO z niego wyciągnąć. Pomimo tylu lat .
    Według moich informacji 1DX daje bardzo dobry obrazek nawet przy wysokim ISO rzędu 10000, ma topowy AF, który nie dostaje zajoba w tych sytuacjach, w których bezlusterkowce zajoba dostają, czyli przy niskim kontraście i w kiepskim świetle, baterii nie trzeba wymieniać co 15 minut, w celowniku coś widać bez prądu, aparat i użytkownik mają wywalone na obiektywy RF, i nie wymagają przejściówki do EF, a im cięższy korpus, tym stabilniejszy jest zestaw z ciężkim obiektywem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    To się zgadza , oglądałem nawet na YouTube materiał z porownaniem 1DX do R6 i powiem że byem w szoku jak daje radę,a komentarz tej osoby że częsciej fotografuje 1DX niż R6 też mocny..

  5. #15
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Mam 1Dx z końca jego produkcji, kupiony nowy w PL już poniżej 20 tyś. Nigdy nie zawiodłem się na tym body.
    Obrazek do iso 3200 był przy właściwej ekspozycji bardzo dobry. Z wagą nie mam problemu, wręcz przeciwnie, ciężki kloc trzyma się lepiej, pewniej. Co do kupna obecnie to mam wątpliwości, 3,5 tyś za 100-150 tyś migawki, tylko czy , albo ile nagrywał?
    Pamiętam, że 1Dx to była bardzo popularna puszka u "ślubniaków" do video. Wadą jest głośna migawka.

    pozdr,MK.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Nie nagrywał nikt tym aparatem to alurat z pewnego źródła wiem , ktoś kupił i leżał mu sprzęt bo zmienił system na Nikona Z9. Widziałem zdjęcia z ISO nawet 8000 i całkiem nieżle to wypada.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Mit nagrywania nadal żywy. Bezlusterkowce "nagrywają" non-stop kiedy tylko są włączone i jakoś to im nie przeszkadza.

  8. #18
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    165

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Przemek_PC, domyślam się, że podzielasz opinię wielu osób o braku negatywnego wpływu filmowania na żywotność lustrzanki.
    Osobiście nie mam żadnych argumentów, że jest inaczej, katuje swojego G16 chyba ponad 10 lat i ciągle działa. Lustrzankami właściwie nie nagrywałem. R, R6, a teraz R3, a i owszem, ale jednak amatorsko, krótkie klipy. Znajomy "importer" sprzętu opowiadał, że ma /miał/ źródło sprzętu "profi" z małymi przebiegami, mocno eksploatowane w video, i nie polecał takich zakupów. Lukasz980, mz cena 3500 za 1Dx w opisywanym stanie jest bardzo dobra.

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 682

    Domyślnie Odp: Canon 1DX

    Dużo zależy jak sam sprzęt był użytkowany przy tym filmowaniu - czy nie był narażany na jakieś złe środowisko, a przede wszystkim czy nie był przegrzewany. Moi zdaniem "mit filmowania" bardziej się tyczy czynności dookoła tego filmowania niż samego filmowania sensu stricto. Jak z każdym sprzętem elektronicznym zresztą.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •