Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: Cała prawda o Canon Polska (...)

  1. #1
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 689

    Domyślnie Cała prawda o Canon Polska (...)

    Myślę, że ciekawa sprawa, szczególnie w kontekście jakości szkła i innych, które przewijają się w poście i dyskusjach pod postem.
    Dziwi mnie w ogóle taka historia, bo chyba za naprawy gwarancyjne i tak płaci finalnie Canon "international" więc nie rozumiem dlaczego w Polsce się nie da, a w Niemczech się da...

    Cytat ze źródła, gdzie są również zdjęcia: https://www.facebook.com/patryk.kurc...13002610994337

    "Cała prawda o Canon Polska, Proclub - sklep, serwis, wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego – Nie polecam!!!
    The whole truth about Canon Polska, Proclub – I do not recommend it!!!
    (English below)
    Cześć Wam,
    Sorry za clickbaita, ale warto przeczytać całość!
    Dzisiaj post nietypowy, ale chciałbym poruszyć ważny temat szczególnie dla osób, które fotografują sprzętem firmy Canon.
    30.11.23 spotkała mnie przykra sprawa, ponieważ z obiektywu Canona RF 400 2.8, którego mam niecały rok, zaczęła schodzić podczas czyszczenia powłoka z przedniej soczewki. Zajmuje się fotografią przyrodniczą już półprofesjonalnie i wiem jak czyścić szkła, czyszcząc obiektyw za ponad 60 tyś złotych staram się używać zawsze produktów premium firmy Zeiss. 31.11.23 od razu zgłosiłem ten fakt sklepu Cyfrowe.pl i polecono mi przywieź sprzęt w poniedziałek 04.12.23 do jednego z ich sklepów stacjonarnych, aby wysłać go przez nich na naprawę gwarancyjną do autoryzowanego serwisu Canon Polska – Proclub - sklep, serwis, wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego w Warszawie przy na ulicy Żytniej 15. Na ekspertyzę serwisu długo nie czekałem, ponieważ 07.12.23 dostałem od razu informacje, że uszkodziłem ją fizycznie i wycenili mi koszt wymiany soczewki. Oczywiście, nie zgodziłem się z ekspertyzą, ponieważ powłoka zaczęła schodzić w różnych miejscach, nie były widoczne żadne zarysowania, czy inne ślady wskazujące bym uszkodził ją fizycznie, dlatego 08.12.23 od razu złożyłem zażalenie bezpośrednio do Canon Polska na wystawioną ekspertyzę przez serwis Proclub - sklep, serwis, wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego. Myślę, że w serwisie nawet nie pochylili się dłużej mimo opisu uszkodzenia nad tą sprawą i od razu skazali mnie jako osobę winną.
    W sklepie jak i przez weekend na festiwalu „Sztuka Natury” znajomi i fachowcy również tak jak ja stwierdzili, że nie było możliwości, bym ją uszkodził mechanicznie oceniając stan powłoki.
    Załączam Wam w poście zdjęcia jak zaczęła powłoka schodzić przy czyszczeniu (na szczęście to dokumentowałem).
    Od tego zaczęła się moja bardzo przykra przygoda z Canon Polska.
    08.12.23 zgłosiłem sprawę do pomocy technicznej Canon Polska. 11.12.23 wysłałem pierwszego maila opisującego całą sytuację z każdym szczegółem wraz z zażaleniem na ekspertyzę wydaną przez autoryzowany serwis Proclub - sklep, serwis, wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i filmowego.
    Na maila do dzisiaj nie dostałem żadnej odpowiedzi!
    W międzyczasie wysłałem jeszcze 2 dodatkowe maile by ponaglić sprawę 18.12.23 oraz 09.01.24 na które nie dostałem również żadnej odpowiedzi. Dzwoniąc pod numer gdzie zgłoszenia ciągle mnie zbywano, że pracują tam tylko osoby, które przyjmują zgłoszenie, że nie można mnie przełączyć do osób decyzyjnych, że wkrótce odpowiedzą mi na zgłoszenie, że sprawa już została przekazana do menadżera, później dyrektora. 22.12.23 przez telefon już poprosiłem, żeby mi określono dniami roboczymi ile u nich znaczy najbliższe dni robocze i uzyskałem informacje, że jest to 3-5 dni. Wstrzymałem moje próby kontaktu telefonicznego do 09.01.24 wtedy wykonałem ostatni telefon znowu opisując całą sytuację i prosząc wreszcie o jakiś kontakt z ich strony, polecono mi tylko wysłać kolejnego maila. W między czasie jeszcze chciałem nagłośnić sprawę i dodałem dwa komentarze pod postami Canon Polska. - Odezwali się do mnie na Instagramie 12.01.24, opisałem sprawę, 13.01.24 zadeklarowali pomoc i skierowali zapytanie do właściwego działu oraz jak się czegoś dowiedzą, od razu mnie poinformują. 19.01.24 napisałem do nich, że to trochę niepoważne, że proszę się o kontakt od półtorej miesiąca i oni mają znowu takie samo podejście. Odpisali mi w ten sam dzień, że przekazali wszystkie szczegóły do właściwych osób i wrócą z informacją zwrotną, jak tylko ją otrzymają. Oczywiście do teraz, żadnej informacji ani wiadomości od nich nie dostałem.
    Szczerze to takie zachowanie Canon Polska w mojej ocenie jest rażącym niedbalstwem. Klient który wydaje u nich pieniądze, nie może liczyć na żadną pomoc po sprzedażową. Dzisiaj mijają prawie 2 miesiące od czasu kiedy nie uzyskałem od nich żadnej odpowiedzi!
    Post ten piszę dlatego, że sporo osób piszę do mnie, by polecić im jakiś sprzęt, zawsze też udostępniam informacje czym fotografuje w każdym poście, oraz na instargamie dodatkowo dołączam od prawie roku ustawienia wykonywanej fotografii. Chciałbym Was po prostu przestrzec jak cały ten system w Canon Polska działa. Liczę też, że post ten zbierze takie zasięgi, że wymoże na Canonie Polska zmianę podejścia dla klientów, jak i usprawni pracę autoryzowanego serwisu Proclub. W trakcie tej sprawy poznałem sporo osób, które nie miały czasu na batalie i godziły się na krzywdzące dla nich ekspertyzy.
    Cały czas podkreślam, że tutaj chodzi mi o Canon Polska.
    Jeśli chodzi ogólnie o firmę Canon, to opiszę dalej co się działo.
    Gdy już zauważyłem, że z Canon Polska praktycznie nie ma pola do rozmów, stwierdziłem że sprawę spróbuję załatwić przez Canon Europe, a dokładnie Canon Deutschland. Problem pojawił się taki, że jako polski klient musiałbym być najpierw przekierowany do nich przez Canon Polska, ale można to obejść, jeśli się zostawiło sporo pieniędzy w Canonie, ma działalność oraz udokumentowane zakupy. Wykupując usługę Canon Professional Services, w moim przypadku pakiet złoty, przez okres rocznej subskrypcji można zgłaszać sprzęt na konserwację lub naprawę do serwisu CPS w Niemczech. Od razu po wykupieniu tego zgłosiłem obiektyw do naprawy gwarancyjnej, ponieważ w międzyczasie jeszcze zaczęła mi się w nim psuć stabilizacja (to jest niesowite, jak w obiektywie za ponad 60 tyś, przez rok wyskakują dwa buble – soczewka i stabilizacja). Obiektyw do serwisu w Niemczech dotarł 22.01.2024r. I od razu na drugi dzień miałem informacje, że mi go naprawią oraz wymienią gwarancyjnie soczewkę. Porównajcie sobie 2 miesięczną decyzyjność Canon Polska oraz 2 dniową Canon Deutschland. Dodatkowo 31.01.24 otrzymałem zapasowy obiektyw, a 01.02.24 swój naprawiony sprzęt. Byłem w szoku jak dużo informacji mi udzielali (na bieżąco byłem informowany co się dzieje z moim obiektywem, na jakim etapie jest naprawa), proponowali sami pomoc i byli bardzo uprzejmi. I oczywiście oni od razu przeanalizowali soczewkę i przyznali się, że była to wada fabryczna, a nie uszkodzenie spowodowane przez moją osobę.
    Przed tą naprawą w Canon Deutschland mocno się zastanawiałem nad zmianą systemu, za tak rażące podejście do klienta, jednak Niemcy uratowali Canon honor.
    Co jest krzywdzące, że większość ludzi, aby robić naprawy przez Niemcy musi najpierw zapłacić za CPS, a żeby w ogóle móc zapłacić to trzeba udokumentować zakup, mieć działalność gospodarczą oraz minimalnie mieć uzbierane 500 pkt za zakupy. Dla przykładu R5 to 360 punktów, a jego koszt oscyluje w okolicach 15 tyś. zł, a RF 400 2.8 to 505 punktów, a jego koszt oscyluje w okolicach 62 tys. zł. czyli trzeba najpierw sporo pieniędzy wydać (tutaj osoby kupujące używany sprzęt są mocno pokrzywdzone), ale każdemu kto ma możliwość przystąpienia do CPS to serdecznie polecam!
    Wnioski możecie wyciągnąć sami z całej tej sprawy.
    Jeśli korzystacie z sprzętu Canon na terenie Polski, lub chcecie pomóc innym to proszę Was o udostępnienie tego posta.
    Mam nadzieję, że duża presja lokalnego środowiska wywrze zmiany w Canon Polska oraz Proclub.
    Proclab to też serwis Sony, Sanyo, Leica, Tamron, Samyang, Focus Nordic.
    Może wreszcie będziemy mogli oczekiwać serwisu na poziomie Niemiec, bo obecnie jesteśmy dalej zaściankiem Europy.
    Sprawa dla mnie przykra, ale cieszę się, będąc w pełni nadziei, że sprzęt znowu da mi możliwości dzieląc się z Wami moimi fotografiami.
    Dziękuję za dotrwanie do końca!
    Pozdrawiam serdecznie,
    Patryk Kurc Photography
    (...)"

  2. #2
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Trudna sprawa.
    Są dwie szkoły, jedni używają filtra ochronnego na obiektywie inni nie. Używać filtrów ochronnych czy nie używać, pogarszają czy nie pogarszają.
    Należę do tych pierwszych, używam zawsze na każdym szkle.
    Gdy filtr zacznie mieć takie schodzące coś to go po prostu wypierdalam i nakładam następny.

    Jestem w stanie sobie wyobrazić iż wystarczy kilka kropel wody z solą czy innym chemicznym dodatkiem aby zaczęło się dziać coś takiego. Udowodnić swoją rację trudno i w sumie nie wiadomo jak jest. Producent albo pozytywnie rozpatrzy albo nie, albo weźmie szkło na analizę. Nigdy nie wiadomo jak jest z tymi powłokami. Gość jest wkurzony i możliwe że ma rację. Pytanie tylko czy nie lepiej używać filtrów i mieć spokój ?

    Miałem kiedyś taką sytuację na filtrze BW nano mrc, dość drogim, rozmiar 72. Zresztą tego filtra ciągle używam na 85L ale nie wyobrażam sobie mieć takie przygody na soczewce 85/1.2L czy np Voitlanderze.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 07-02-2024 o 11:10
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #3
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    563

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Gość jest wkurzony i możliwe że ma rację. Pytanie tylko czy nie lepiej używać filtrów i mieć spokój ?
    Osoby które stać na szkło za kilkadziesiąt tysięcy często stać dlatego, ze w imię zasad walczą o swoje.

    Mysle ze nawet jakby stać go było na wypieprzenie szkła do kosza i kupno nowego, to nie jest to rozwiazanie. A juz najbardziej karygodne jest to, ze inna narracja jest serwisu w Polsce a inna w Niemczech - diagnoza w takim wypadku powinna być jednogłośną żeby druga strona nie wychodziła na idiote i oszusta, tak jak wyglada to teraz.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 689

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Ja z kolei nigdy filtrów ochronnych nie używam, bardzo rzadko i w ostateczności czymś przecieram soczewki, raczej przedmuchuję, no ale samo to, że to tak zeszło to jest mega dziwne jednak. Oczywiście równie dobrze można dywagować, że z płynem było coś nie tak, no ale jednak Niemcy uznali gwarancję bez problemu... Swoją droga ta soczekwa to chyba nie idzie do kosza, tylko wraca do fabryki.
    A może tak mu uznali tą reklamację, że mu spolerowali powłokę i oddali szkło jak nowe

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Mysle ze nawet jakby stać go było na wypieprzenie szkła do kosza i kupno nowego, to nie jest to rozwiazanie. A juz najbardziej karygodne jest to, ze inna narracja jest serwisu w Polsce a inna w Niemczech - diagnoza w takim wypadku powinna być jednogłośną żeby druga strona nie wychodziła na idiote i oszusta, tak jak wyglada to teraz.
    Otóż to! W punkt. Choć tu na ignorantów finalnie wychodzi chyba "nasz serwis".
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 07-02-2024 o 11:13

  5. #5
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Ale to nie jest tylko przypadek serwisu w Polsce Canona. Wiele serwisów firmowych na h się nadaje w Polsce.
    Mam przykład z serwisami BMW Audi Mistubushi Toyoty Renault. I to nie tylko na budżetowych a na modelach za wiele "punktów". Ale aby coś z naszego podwórka to serwis Fuji. Nie wiem czy jest gorszy, no może Nikona na szczęście do tej pory miałem dużo szczęścia do sprzętów Fuji/Canon i oby tak pozostało, nigdy nie musiałem tam pukać do drzwi.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 07-02-2024 o 11:23
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #6
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    563

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Otóż to! W punkt. Choć tu na ignorantów finalnie wychodzi chyba "nasz serwis".
    Nie wiem czy na ignorantów. Myślę, ze oni dokładnie wiedzieli co robią i nie wynikało to z niewiedzy.

    Afera wzięła się z tego, ze w końcu trafili na kogoś kto nie dość ze wiedział lepiej, ale także mial dość samozaparcia żeby zacząć walczyć o swoje. I powiedział sprawdzam.

    I nawet jeśli się okazało, ze soczewka nie była do wymiany bo na soczewkę poleciała benzyna spod kol samochodu i trac szmatka zdarł soceczewke sam to firma dostała za swoje podejście do klienta i komunikacji.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  7. #7
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Jako nędzny amator, który w życiu nie będzie fotografował obiektywem za 60 tysięcy, ale jest starym pieniaczem i nie znosi bycia olewanym i robionym w… wiadomo co - mam taką propozycję.

    Czy autor postu nie powinien opisać tej sprawy - tak szczegółowo, jak się da - i wysłać do siedziby głównej Canona, do Japonii? Może Japończycy powinni wiedzieć, jak są tu reprezentowani i jaką AUTORYZOWANY serwis robi im antyreklamę?

    Znałem historię gościa, który miał podobne przejścia z jakimiś mocno "górno-półkowymi" słuchawkami, bodaj SONY czy Technicsa - i kiedy polski "autoryzowany serwis" go olał, napisał do centrali w Japonii. Efekt był taki, że dostał w prezencie nowe słuchawki, a w autoryzowanym serwisie zmienił się cały management... Co prawda dawno to było, ale może warto spróbować. W imię zasad… ;-)
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  8. #8
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    563

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Czy autor postu nie powinien opisać tej sprawy - tak szczegółowo, jak się da - i wysłać do siedziby głównej Canona, do Japonii? Może Japończycy powinni wiedzieć, jak są tu reprezentowani i jaką AUTORYZOWANY serwis robi im antyreklamę?]
    Z tego co mi mignęło to poszło do Canon Europe.
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  9. #9
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    305

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    @Hubert Multana

    To było trochę co innego - on napisał (cytuję): "…spróbuję załatwić przez Canon Europe, a dokładnie Canon Deutschland".

    Załatwienie sprawy polegało na oddaniu obiektywu do niemieckiego serwisu (co dla większości "Kowalskich", jak zostało napisane, nie jest proste).

    Mnie chodzi raczej o wysłanie informacji / skargo do centrali firmy. Wiem, że kto jak kto, ale Japończycy swoich klientów traktują poważnie...
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  10. #10
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Cała prawda o Canon Polska (...)

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Multana Zobacz posta
    Nie wiem czy na ignorantów. Myślę, ze oni dokładnie wiedzieli co robią i nie wynikało to z niewiedzy.

    Afera wzięła się z tego, ze w końcu trafili na kogoś kto nie dość ze wiedział lepiej, ale także mial dość samozaparcia żeby zacząć walczyć o swoje. I powiedział sprawdzam.

    I nawet jeśli się okazało, ze soczewka nie była do wymiany bo na soczewkę poleciała benzyna spod kol samochodu i trac szmatka zdarł soceczewke sam to firma dostała za swoje podejście do klienta i komunikacji.
    Czyli z tą soczewką to była jego wina czy nie ? Tego pewnie się nie dowiemy? Czy wiemy? Bo to że DE uznało to inna dla mnie sprawa.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 07-02-2024 o 11:44
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •