Strona 11 z 140 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1398

Wątek: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Ale... mogę mieć swoje zdanie? Czy muszę je najpierw z kimś na forum uzgodnić?

  2. #102
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Ale... mogę mieć swoje zdanie? Czy muszę je najpierw z kimś na forum uzgodnić?
    Posłużę się cytatem:

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Wyrażam zgodę ;-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #103
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Jeszcze trzeba dodać koszt dock'a
    Kupimy sobie jednego na forum i będzie przechodni - kto chce kalibrować to płaci za przesyłkę od usera u którego aktualnie znajduje się dock.

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    To jest pomysł na biznes - sprzedawać wadliwie działające obiektywy i oczekiwać, że userzy sami sobie je skalibrują. I jeszcze za to zapłacą
    To jest możliwe tylko dzięki Canonowi, który ma tak wygórowane ceny obiektywów. Ludzie bardzo chcą mieć "1.4" ale ich nie stać na "L" od Canona. I wtedy zaczyna się poszukiwanie "tego jednego dobrze działającego egzemplarza" sigmy, bo przecież "musi być taki". Czasem zadziwiające jest to jak ludzie chcą wierzyć w różne rzeczy jeśli dzięki temu zaoszczędzą trochę pieniędzy ;-)

  4. #104
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Jest taka teoria spiskowa, która mówi że Canon specjalnie nie udostępnia szczegółów technicznych dotyczących specyfiki działania AF innym producentom optyki by nie hodować sobie konkurencji. Teorię tą wyznają m.in. niektórzy pracownicy Zeissa. Jak widać CZ potrafi zrobić dobrze działający fokus z puszkami Sony więc dlaczego nie oferuje go z Nikonem czy Canonem? Komu na tym zależy? No chyba nie Zeissowi. Gdyby jego produkty np. 21mm, 50 f/2, 100mm miały dobry AF to śmiem twierdzić,że poważnie zaszkodziły by sprzedaży Canonowskich czy Nikonowskich szkieł o zbliżonych parametrach.
    Jeśli chodzi o Sigmę to w miarę dobrze dogaduje się z Nikonem, a u nas niestety nie działa najlepiej. O ile nie widać tego przy szkłach ciemniejszych to przy 1.4 problem może być znaczący.
    Mnie zakup Sigmy 85 1.4 z front fokusem zmusił do zakupu programu do kalibracji za 150zł, a gdy on nie pomógł Lens Aligna mkII, którego ściągnałem z USA za jedyne 430zł (z cłem). Jeśli i on nie pomoże zostaje albo dokupienie za kolejne kilkaset złotych docka, o ile będzie on współpracował z 85tką. W sumie za tysiaka więcej jest już używana Lka, ale wolna i ciężka. Dam jeszcze szanse Sigmie bo ostatnio trafia całkiem dobrze, a obrazek ma naprawdę zacny.
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 08-11-2012 o 13:45
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Bartas a nie taniej i szybciej oddać do serwisu do kalibracji, a w przypadku braku zmian próbować oddać sprzedawcy ?

  6. #106
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Zgadza się taniej i szybciej, ale kalibracja pod 3 puszki była by problematyczna IMHO. Oni przecież kalibrują szkło a nie puchę, a czy da się je inaczej ustawić do każdego z body

    Moja historia jest trochę bardziej skomplikowana Wcześniej miałem szkiełka ciemniejsze i problemu nie było. Jak kupiłem 35L i nie trafiał czasem w punkt to myślałem,że to wina AF w 5dII, potem kupiłem 24L i jak nie trafiał AF to myślałem,że to wina "sferycznosci" płaszczyzny ostrości przy UWA i f/1.4 połączonej z brakiem normalnie działających skrajnych punktów fokusa. Wiele osób ma problemy z celnością w 24L. Normalka myślałem. Kupiłem Sigmę 85 i się załamałem... po iluś tam różnych testach okazało się,że mam FF na puszcze (sic!). Wymieniłem puszkę i zamiast korekty na +11, na nowej mam +2 na Sigmie, ale przy portrecie przy f/1.4 robionym z 1,5m głębia ma 2,5cm i jak AF nie trafi tam gdzie ma trafić to zdjęcie jest do kosza. Poza tym dwie Lki wciąż nie działają tak jak powinny dlatego kupiłem lens aligna by wszystko teraz i w przyszłości ustawić samemu ??:

    Sigma 35mm jest na pewno większym rarytasem dla nikoniarzy, którzy po pierwsze mają droższą 35tkę 1.4 niż nasz Lka, po drugie jest ona słabsza niż Canonowska, po trzecie Sigmy lepiej śmigają na ich puchach. My mamy alternatywę, a może wkrótce doczekamy się jeszcze 35LII i oby Canon wziął pod uwagę cenę Sigmy przy pozycjonowaniu swojego szkła bo ostatnio odlatują w kosmos z cenami.
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 08-11-2012 o 14:18
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  7. #107
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    No tak.. to by było zbyt piękne żeby za te pieniądze (piszę tutaj o cenie 35/1.4) dostać obiektyw bez wad.

    Trochę sprowadziliście mnie na ziemię, bo nabrałem strasznej ochoty na to szkło :/

  8. #108
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Jakoś.
    W jakiś dziwny sposób użytkownicy np. Sony nie lamentują na forach o kiepskiej pracy AF z ich aparatami.
    Ja znam 2 przypadki, w których znajomi musieli odsyłać alfioki do kalibracji w Sigmie, dotyczyło to co ciekawe m.in. 17-70, a więc nie najjaśniejszego szkła, a BF był potężny. Po kalibracji jest ok. Czas operacji 3 dni z wysyłkami.

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Aż dwie osoby? To porównaj z lamentem na tutejszym forum...

  10. #110
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Nie wiem czy to szkiełko będzie miało aż tylu zwolenników co 85 1.4. 35mm to dla mnie taka typowo reporterska odniskowa i AF ma tutaj kluczowe znaczenie, więc sposo osób, które będzie jej chciało używac na ślubach pewnie się zastanowi dwa razy. Alternatywą dla niej pewnie będzie używana 35L, którą można dostać poniżej 4tys.
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

Strona 11 z 140 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •