Strona 51 z 140 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1398

Wątek: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

  1. #501
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Robię ogromnie dużo zdjęć beauty/fashion mam Sigme 85 [...]
    studio to nie tylko ciasne kadry , często się robi szerzej, zdjęcia fashion? cała sylwetka..
    a od kiedy calej sylwetki nie da sie zrobic 85? no chyba ze studiem nazywasz pokoj 4x4 to faktycznie ..

  2. #502
    Początki nałogu Awatar kurczeblade
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    a od kiedy calej sylwetki nie da sie zrobic 85? no chyba ze studiem nazywasz pokoj 4x4 to faktycznie ..

    Całkowita racja :-)

    ale czasami fajnie zniekształcić i zrobić coś w szerszym kadrze , np: http://www.fotoik.pl/zdjecia/25711-20121009141355.jpg
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 22-12-2012 o 20:32

  3. #503
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Sam czesto uzywam 35mm do portretow, ale to jeszcze nie znaczy ze to szklo portretowe - trzymajmy sie standardow, do studia fajniejszy jest 85 .. a tak na prawde to 24-70

    Zgadzam sie natomiast ze 1.4 czy 1.2 w zdjeciach studyjnych w niczym nie przeszkadza jesli uzywane jest z glowa
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 22-12-2012 o 20:57

  4. #504
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Co wy za bzdury opowiadacie:-) Robię ogromnie dużo zdjęć beauty/fashion mam Sigme 85 i wnioskując z waszych argumentów źle zrobiłem kupując ten obiektyw bo jest za jasny, czyli powinienem kupić coś ze światłem F4 ? Często używam przy beauty 1.8 z ostrym światłem, żeby osiągnąć bardzo mocną plastykę zdjęcia.

    studio to nie tylko ciasne kadry , często się robi szerzej, zdjęcia fashion? cała sylwetka..
    Masz bardzo ładny obiektyw. Tylko, że tele, pytanie dotyczyło szerokiego kąta - a to zupełnie inna para kaloszy. Jasne szkła o krótkiej ogniskowej są z reguły kupowane do użycia światła zastanego, a to niekoniecznie odpowiada założeniom fotografii studyjnej. W szerokim kącie bardzo często za jasność płaci się rozdzielczością na dużych otworach a to niekoniecznie służy uzyskaniu obrazu wysokiej jakości. Twoja Sigma to 85mm, a więc wykorzystuje duży otwór w celu zmniejszenia GO (przeważnie w celu wyizolowania głównego motywu z tła). Nie wiem co nazywasz bardzo mocna plastyka zdjęcia, ale domyślam się, ze chodzi o kombinowany efekt odcięcia z tła połączony z winietą. Ten sam efekt uzyskasz odsuwając modelkę od tła (chyba, ze masz studio 4x4), przymykając przysłonę i nakładając jako warstwę zdjęcie samego tła na dużym otworze. W premii dostaniesz kontrast i ostrość obiektu głównego oraz możliwość sterowania "mocna plastyką" poprzez sterowanie parametrami krycia warstwy. Nadal uważam, ze wydanie 3 500 pln na 35mm 1.4 do studia to niepotrzebny wydatek. Ale kto bogatemu zabroni...
    Ostatnio edytowane przez Arkan ; 22-12-2012 o 21:06
    Pentax K-5 II, Leica M9

  5. #505
    Początki nałogu Awatar kurczeblade
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Generalnie bardzo mało osób jest, którzy mają zainstalowany sprzęt fotograficzny "na stałe" w studio, w większości przypadków jeśli ktoś robi fotografie studyjną, to również robi plenerową, a często lecą też jakieś reportaże i inne tego typu - a sigma jest jasnym standardem z dobrym AFem z dobrymi właściwościami optycznymi. Myślę że 3.500 to cena warta uwagi.

    ale wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 22-12-2012 o 21:22

  6. #506
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Generalnie bardzo mało osób jest, którzy mają zainstalowany sprzęt fotograficzny "na stałe" w studio, w większości przypadków jeśli ktoś robi fotografie studyjną, to również robi plenerową, a często lecą też jakieś reportaże i inne tego typu - a sigma jest jasnym standardem z dobrym AFem , więc 3.500 to cena warta uwagi.

    ale wszystko zależy od potrzeb
    Pytanie na które odpowiadałem brzmi:

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Jeśli do studio 1.4 jest be, to dlaczego nie jest be w plener?
    Mówimy o zastosowaniu obiektywu 35/1.4 w studio, a nie podczas zleceń plenerowych. Więc używając Twojej terminologii, nie sadzę, abym opowiadał bzdury.
    Ostatnio edytowane przez Arkan ; 22-12-2012 o 21:33
    Pentax K-5 II, Leica M9

  7. #507

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez Arkan Zobacz posta
    Bo w studiu nie brakuje światła, a mała GO jest rzadko wykorzystywana (jest pełna kontrola tła). W plenerze często jest odwrotnie. Do studia 1.4 to tylko na jakieś bardzo kreatywne zlecenie. Normalnie i tak się przymyka do 5.6-8.0.
    a co rozumiesz przez "normalnie"? bo ja np lubie nawet 1.2 w studio, a jesli przymykasz do f8 to po co 1.4.. kompletnie nie zgadzam sie ze 1.4 jest zbedne w studio. dla mnie studyjny portret na <f2 to miód.

  8. #508
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez BlackWidow Zobacz posta
    a co rozumiesz przez "normalnie"? bo ja np lubie nawet 1.2 w studio, a jesli przymykasz do f8 to po co 1.4.. kompletnie nie zgadzam sie ze 1.4 jest zbedne w studio. dla mnie studyjny portret na <f2 to miód.
    Też lubię małą Go w studiu

  9. #509
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez BlackWidow
    a co rozumiesz przez "normalnie"?....
    "Normalnie" oznacza w większości przypadków. Rozumiem, że mówisz o ogniskowej 35mm bo tego dotyczy dyskusja? W takim razie rozumiem, że robisz w studiu M9 i Voigtlanderem 35/1.2. Możesz pokazać jakieś zdjęcie studyjne z tego zestawu?

    Cytat Zamieszczone przez BlackWidow
    ...kompletnie nie zgadzam sie ze 1.4 jest zbedne w studio. dla mnie studyjny portret na <f2 to miód..
    No to super. To w takim razie omawiana tu Sigma 35/1.4 jest dla Ciebie idealnym szkłem portretowym do studia. Jak mocno pokręcisz pierścieniem w lewo, to moze nawet 1.2 wyciśniesz.
    Ręce opadają :-(
    Ostatnio edytowane przez Arkan ; 24-12-2012 o 15:25
    Pentax K-5 II, Leica M9

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Sigma 35mm f/1.4 DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez Arkan Zobacz posta
    ...
    Ręce opadają :-(
    Ze względu na te opadające ręce, żywię nadzieję iż będą w stanie udźwignąć widelczyk z kęsem wigilijnego karpia.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

Strona 51 z 140 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •