Strona 406 z 410 PierwszyPierwszy ... 306356396404405406407408 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 051 do 4 060 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #4051
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Cytując klasyka: „To, że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” – Stefan Kisielewski.
    Lepiej bym tego nie ujął.

    Cytat genialny, dzięki zdebik za przypomnienie o nim.

    Jak nie znajdę będę pytał, dzięki.

  2. #4052
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 410

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    od tego jest forum, i na każdym innym jest to samo, przynajmniej tam gdzie jestem i to jest normalne, zawsze tak było odkąd siedzę w internetach, czyli od ok 20 lat

    no niestety, atsfowi już nic nie pomoże, R7 nie działa, R6 za mało pix i FF więc nie przybliża, R5 za drogi, zmieniać system za drogo.. co robić, jak żyć?
    Zapomniałeś napisać, że R5 też ma dla mnie za mało Mp

    R7 jest dla mnie eksperymentem z ciekawości a nie z palącej potrzeby.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #4053
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 680

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Witam po długiej przerwie. Z fotografii dawno temu przestałem żyć więc nie gonię za nowinkami, dlatego by przekonać się do ML kupiłem starą nie przechodzoną eRkę. Na co dzień już hobbystycznie tylko 7dmk2 i dzika przyroda oraz lotnictwo. Brakowało mi FF odkąd rozstałem się z 5Dmk2 kilka lat temu. Decyzja: kupno FF w ML w rozsądnych pieniądzach dla zastosowań hobbystycznych stąd R.
    Z racji okiełznania niektórych funkcji i szerszej perspektywy na niektóre aspekty o których instrukcja coś wspomina ale chciałem więcej zacząłem szukać w "internetach". Kilka zapytań odnosiło się do tego wątku. Postanowiłem przejrzeć cały z racji zwolnienia na którym przebywam. No koledzy. Merytorycznych informacji jest tyle że można zmieścić na kilkudziesięciu stronach, na kilkuset przepychanki, rozmowy na inne tematy i inne korpusy. Odpowiedzi potencjalny szukacz szybciej znajdzie na YT, niż forum marki. Wątek miał dotyczyć Canon R, tymczasem gadka o wszystkim innym. Równie dobrze można tutaj pisać o autach bo w końcu my, a wcześniej dystrybutorzy wożą czymś, albo o ochronie drzew przed wycinką, w końcu z czegoś robią pudełka i książeczki. Póki co kilkaset stron o czymś innym niż dotyczy tytuł.
    Szkoda, ale jasna cholera bierze jak się czyta nie na temat.
    Masz dużo racji, ale z tym nie wygrasz.
    Tutaj została nieliczna grupa kłótliwych wyjadaczy systemowych o ponadprzeciętnym ego, która jednak mimo wszystko jakoś się dogaduje.

    Bez względu na wszystko - śmiało pytaj.

  4. #4054
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    No nie, z najniższej półki to był R10, dopóki Canon nie zrobił półek jeszcze niżej R7 jest akurat na topie tej sterty.
    Hm, on jest na topie, ale czwartej ligi. Pierwsza liga to 1D, R3, druga to 5D, R5, trzecia to 6D, R6. R7 jest na topie czwartej ligi. Ligi która w dodatku patrząc po innych systemach nie jest silną ligą.
    APS-C było traktowane po macoszemu we wszystkich systemach. Body były traktowane serio u Nikona, który długo się opierał przed FF. Ale potem to zrobił już dwa profesjonalne cropy - D300 i po wielu latach D500. Ale to lustrzanki. Cropowe bezlustra nie powalają w żadnym z systemów. AF jest chyba najlepszy w A6700, DR też jest dobre. Szybkość nie zwala z nóg, filmowanie też gorsze niż w FF, ale na tym ci nie zależy.
    W każdym systemów długie tele są pod FF, więc nie ma po co omawiać dostępności optyki do cropa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    ..Nie oczekujcie wszakże ode mnie, że za własne pieniądze będę testował wszystkie aparaty, jakie są na rynku,
    Nie musisz. My ci powiemy, jakich nie ma sensu testować.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #4055
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Wiecie co? Ja się trzymam. Pykło mi 15 lat na forum. Za wiele nie pisałem dużo więcej czytałem. Szanuje wielu z Was za ogrom wiedzy i doświadczeń którymi się dzielicie z innymi. I o to w tym wszystkim chodzi. By dzielić się wiedzą, trzymać się wątków i darzyć szacunkiem innych użytkowników forum. Kłopot w tym taki że łatwiej zapytać o coś nie zważając uwagi na to że zostanie się zbesztanym za lenistwo niż użyć wyszukiwarki. Kiedyś było "użyj wyszukiwarki było 100 razy albo i więcej" czasem ktoś też odpowiedział, ktoś zamieścił linki. Ale i łatwiej coś było znaleźć. Dziś jeden nad drugim się wywyższa, jego racja jest najwyższa, wątku się nie trzyma. Facet przychodzi do sklepu, jest chleb? Nie ma, ale wie Pan co? Przywieźli cebulę. Zważyć Panu? Tak to niestety zaczyna wyglądać na naszym forum. Znajdując ten wątek na ponad 400 stron byłem przekonany poziomu i merytorycznych wypowiedzi na temat czego dotyczy tytuł. Poziom odleciał. Krzywe się rozjechały. Słabe jest to że każdy akceptuje taki stan rzeczy i w tym uczestniczy.
    Tyle ode mnie w tym temacie.
    Wiesz to jest tak że i masz rację i nie masz .
    Bo że bicia piany i OT jest dużo to fakt ale że wysyłanie do wyszukiwarki to zabijanie sensu istnienia for wszelakich to druga rzecz. Możliwe że ta równowaga jest zachwiana ale forum to żywy twór i nie zmienią go akty strzeliste tylko praca i aktywność użytkowników. Poza tym czasy się zmieniły. Wobec wszechogarniających tzw mediów społecznościowych fora zmieniły się bardziej w kluby dyskusyjne, obawiam się że próba zmiany tego stanu rzeczy doprowadziłaby do ich zgonu ze stuprocentową skutecznością ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #4056
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    DKF - dyskusyjny klub filmowy/fotograficzny i tego się trzymajmy
    Specki, ustawienia i inne tak na dobrą sprawę są w instrukcjach pdf w necie, są filmy instruktażowe, porównania szkieł.
    Gdyby było tylko o tym to wiałoby nudą.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-10-2023 o 06:37
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #4057
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    no to pytam. Canon camera connect. - jak to połączyć z R w BT? Apka najnowsza zainstalowana. BT odnajduje aparat ale nie łączy się z nim. Z poziomu smartfona w BT klikając w ustawienia przy R nie mam nic, żadnych informacji, komunikatów itd, jak kliknę w ikonę/nazwę R - komunikat "Do korzystania z tego urządzenia potrzebna jest aplikacja". Odpalam aplikację z opcji mam tylko "Register your camera!" włażę, znajduję swój na liście pokazują się dwie opcje - rekomendowana BT i pozostałe Wi-Fi. Klikam BT, pojawia się informacja by użyć aparatu by nawiązać połączenie. klikam paruj, trwa to kilka chwil. Wyskakuje komunikat na telefonie że znalazł kamerę ale parowanie failed. Mam skasować ustawienia, usunąć z BT camera i spróbować ponownie. Na aparacie komunikat że nie nawiązano połączenia. Czesem komunikat że Canon CC nie obsługuje mojego telefonu (Samsung S21 Ultra), ale nigdzie takich informacji nie ma. Z Wi-Fi połączenia bez zająknięcia. Jak to ugryźć?

  8. #4058
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cały czas to samo. Kiedy zrozumiesz, że kupując sprzęt z najniższej półki nie dostaniesz tego co cechuje aparaty pozycjonowane znacznie wyżej?
    Dziwie sie, ze powielasz pewne marketingowe frazesy ktore maja sie nijak do wielu fotograficznych zastosowan.
    Byc moze sa tacy, ktorzy sa na tyle zafiksowani, ze nie potrafia focic tanszym sprzetem bo potrzebuja do wszystkiego topowych puszek i szkiel.

    Wedlug mnie nie masz zielonego pojecia o tym o co chodzi w fotografii oraz to co najczesciej potrzebuje przecietny fotograf ktory foci dla przyjemnosci.
    Wielu z nich uzyskuje dokladnie to czego oczekuja czyli fotografie odpowiednio wysokiej jakosci do papierowego albumu 10x15 w 300 DPI czy 13x18 w 300 DPI

  9. #4059
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967 Zobacz posta
    ..Wedlug mnie nie masz zielonego pojecia o tym o co chodzi w fotografii oraz to co najczesciej potrzebuje przecietny fotograf ktory foci dla przyjemnosci.
    Mówisz o potrzebach przeciętnego fotografa. Jeżeli "siedzisz" w jakiejś wymagającej dziedzinie to sytuacja sie mocno zmienia. I o tym rozmawiamy z atsf. Poznaj kontekst. W fotografii chodzi o bardzo różne sprawy,.

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967 Zobacz posta
    Wielu z nich uzyskuje dokladnie to czego oczekuja czyli fotografie odpowiednio wysokiej jakosci do papierowego albumu 10x15 w 300 DPI czy 13x18 w 300 DPI
    W roku 2002 kupiłem kompakt Coolpix 5000, miał 5 Mpx i robiliśmy nim zdjęcia do folderów. W jednym nawet była rozkładówka A3 i wyglądała super. Coolpix wyparł Mamiye RZ PRO II. Czyli juz 20 lat temu otrzymywało sie to co się chce sprzętem amatorskim. No i co to wnosi do tej rozmowy? Jaki z dwóch wymienionych aparatów sie nadawał do fotografii ptaków?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #4060
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    no to pytam. Canon camera connect. - jak to połączyć z R w BT? Apka najnowsza zainstalowana. BT odnajduje aparat ale nie łączy się z nim. Z poziomu smartfona w BT klikając w ustawienia przy R nie mam nic, żadnych informacji, komunikatów itd, jak kliknę w ikonę/nazwę R - komunikat "Do korzystania z tego urządzenia potrzebna jest aplikacja". Odpalam aplikację z opcji mam tylko "Register your camera!" włażę, znajduję swój na liście pokazują się dwie opcje - rekomendowana BT i pozostałe Wi-Fi. Klikam BT, pojawia się informacja by użyć aparatu by nawiązać połączenie. klikam paruj, trwa to kilka chwil. Wyskakuje komunikat na telefonie że znalazł kamerę ale parowanie failed. Mam skasować ustawienia, usunąć z BT camera i spróbować ponownie. Na aparacie komunikat że nie nawiązano połączenia. Czesem komunikat że Canon CC nie obsługuje mojego telefonu (Samsung S21 Ultra), ale nigdzie takich informacji nie ma. Z Wi-Fi połączenia bez zająknięcia. Jak to ugryźć?
    U mnie z R5 BT nie działa, więc zawsze łącze przez Wi-Fi...

Strona 406 z 410 PierwszyPierwszy ... 306356396404405406407408 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •