Strona 30 z 140 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1398

Wątek: Sony A7III

  1. #291
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Nigdy nie miałem w ręku Sony a7 w jakiejkolwiek wersji, ale EVF używałem w kilku aparatach (starszych od a7 II, tym bardziej a7 III, wątpię, aby miały lepszy EVF). Faktycznie lagi występują, jak się pójdzie do sklepu pobawić aparatem to bez problemu się zauważy, ale w normalnym użytkowaniu aparatu to mi nigdy nie przeszkadzało. Jedyna realna sytuacja jaka przychodzi mi do głowy, w której to mógłby być realny problem to panning. Aparaciki, których używałem i tak miały za słaby AF, aby śledzić poruszające się obiekty, więc panningu chyba nigdy nie próbowałem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    udowadniać jaki to Canon jest zły ?
    Projekcja?

  2. #292

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Nigdy nie miałem w ręku Sony a7 w jakiejkolwiek wersji, ale EVF używałem w kilku aparatach (starszych od a7 II, tym bardziej a7 III, wątpię, aby miały lepszy EVF). Faktycznie lagi występują, jak się pójdzie do sklepu pobawić aparatem to bez problemu się zauważy, ale w normalnym użytkowaniu aparatu to mi nigdy nie przeszkadzało. Jedyna realna sytuacja jaka przychodzi mi do głowy, w której to mógłby być realny problem to panning. Aparaciki, których używałem i tak miały za słaby AF, aby śledzić poruszające się obiekty, więc panningu chyba nigdy nie próbowałem.

    --- Kolejny post ---


    Projekcja?
    Nie ma żadnego problemu z panningiem lub utrzymaniem śledzonego obiektu w EVF. Testowałem oastatnio na ptakach kręcąc filmiki z dość duzego dystansu. 80D i 5D4 nie dawały rady a A6300 pomimo zastosowania przejściówki MC11 poradził sobie. CANONY wygrywają jeśli obiekt jest w miarę duży w kadrze i chcesz jak najszybciej złapać obiekt w polu ostrości i zrobić mu 1-2 trafione foty. Jeśli chcesz utrzymać obiekt przez dłuższy czas w polu ostrości lub jest on mniejszy to tu wygrywa SONY. Tak więc te lagowanie EVF albo się zmniejszyło albo Ci się wydawało ;-)

    Ale tak w ogóle to dla mnie EVF jest największą wadą bezlustra w przypadku fotografii przyrodniczej.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #293
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Dla mnie największą zaletą bezluster (bez względu na markę) jest w tej chwili AF z matrycy - brak potrzeby mikro kalibracji, pokrycie punktami af praktycznie całego kadru, śledzenie twarzy lub nawet oka (!), w nowszych modelach bardzo wysoka skuteczność/celność, idealna praca na manualnych (focuspeaking, zebra) i obsługa dotykowa w LV. Wizjer optyczny ma jednak swoje niepodważalne zalety. Zastanawiam się, czy kiedyś będzie możliwe połączenie tych dwóch rozwiązań w wizjerze optycznym.

    Co do Sony a7 III ...zluzujcie trochę Panowie. Bardzo fajny aparat.
    Wiadomo, że ma jakieś tam małe wady, ale praktycznie wszystkie współczesne sprzęty są już tak zaawansowane, że ciężko zwalać winę na puszkę idzcie robić zdjęcia i dajcie żyć JP
    Miłego dnia
    moja www

  4. #294
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: sony A7III

    michalab

    Dlaczego dla Ciebie EVF ma wadę w przyrodniczej ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-05-2018 o 13:27
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #295
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Mnie w tej całej dyskusji fascynuje jedna rzecz: po co użytkownik systemu Sony siedzi na forum Canona i próbuje wszystkich nawracać na "swój" system oraz udowadniać jaki to Canon jest zły ? Analogia motoryzacyjna: kupić Skodę Superb i siedzieć na forum VW Passata udowadniając wszystkim, że źle wybrali. Po co ?!?
    Ja tam lubie, wracam po długim weekendzie do domu siadam z popcornem i czytam jp.

    Sony jest jak z BMW. Takie E46 fajne, ale jak wiesz kto tym jeździ...

  6. #296
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Co do Sony a7 III ...zluzujcie trochę Panowie. Bardzo fajny aparat.
    Wiadomo, że ma jakieś tam małe wady, ale praktycznie wszystkie współczesne sprzęty są już tak zaawansowane, że ciężko zwalać winę na puszkę
    idzcie robić zdjęcia (...)
    Oczywiście, że tak i chodzi (mi) wyłącznie o to, żeby nie robić z tych sonowych puszek hiper osiągnięcia i szczytu technologii, bo to jest zwykła nieprawda. Pomijam aspekt ceny, bo ta nijak ma się do jakości i rzeczywistości (co zresztą pokazują realne ceny nowych puszek a7II dziś dostępne).
    Co więcej, gdyby ktoś prosił mnie o doradzenie sprzętu do filmowania na poziomie amatorskim/lekkopółśredniozaawansowanym, to wskazałbym bez zastanowienia sony. Ale nie do fotografii innej niż w miarę statyczne zdjęcia. Mniej więcej tak jak wyżej zresztą @miszak napisał.

    Pozwoliłem sobie skopiować bez pozwolenia post Kolegi @mkamelg z innego wątku (chodzi o link i film):
    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jak wizjer elektroniczny (EVF) się sprawuje? Da się zaobserwować coś co dzieje się w EVF Sony A7R III https://www.dropbox.com/s/1a7daaae0o...3_EVF.mov?dl=0 (można to zjawisko ograniczyć ale nie zupełnie wyeliminować) czy nie?

  7. #297
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Aparat jest w trybie AF-C, ale działa tylko jeden system AF.
    Da się efekt zupełnie wyeliminować podłączając systemowy obiektyw tak by mogły działać AF fazy i AF kontrastu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-05-2018 o 14:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #298
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    michalab

    Dlaczego dla Ciebie EVF ma wadę w przyrodniczej ?

    jp
    Nic takiego nie napisałem, napisałem tylko, że jak ktoś chce to laga EVF bez problemu zobaczy, ale faktycznie nigdy mi nie przeszkadzał. Zresztą zaznaczyłem, że piszę o starszych EVF (konkretnie panas g3 z 2011r.) nowoczesnych EVF nie miałem w przy oku.

  9. #299

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    michalab

    Dlaczego dla Ciebie EVF ma wadę w przyrodniczej ?

    jp
    1. Jeżeli chcę złapać coś co nagle pojawia się poza GO to przy użyciu EVF nigdy mi się nie udało. Przytykając wizjer do oka widzę tak zwane nic i to samo chyba widzi układ AF.
    2. W codziennym fotografowaniu nie zauważam momentu załączenia EVF. W przypadku j.w. to jest ułamek sekundy, który ma znaczenie.
    3. Problemem są okulary. Jeśli testowo sprawdzam to zawsze podnosząc aparat do oka przełącza się on na EVF. W praktyce kiedy robię to w różnych dziwnych pozach tak różowo nie jest. Zdarzyło się, że się załączył i wyłączył i ptaszysko już odleciało.
    4. Najnormalniej w świecie obserwacja natury przez wizjer optyczny i długie tele to czysta przyjemność. Oglądanie tego samego w małym telewizorku zabija całą tą przyjemność. EVF to tylko narzędzie do zrobienia zdjęcia. Nie zrozumie tego ten kto nie kocha przyrody i nie spędza w zasiadce kilku godzin z czego efektywnie znaczna część to patrzenie przez wizjer... optyczny jeśli się go ma. W bezlustrze to już wolę LV czego w lustrzance prawie nie używałem.

    No i tyle
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #300
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 222

    Domyślnie Odp: sony A7III

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    1. Jeżeli chcę złapać coś co nagle pojawia się poza GO to przy użyciu EVF nigdy mi się nie udało. Przytykając wizjer do oka widzę tak zwane nic i to samo chyba widzi układ AF.
    2. W codziennym fotografowaniu nie zauważam momentu załączenia EVF. W przypadku j.w. to jest ułamek sekundy, który ma znaczenie.
    3. Problemem są okulary. Jeśli testowo sprawdzam to zawsze podnosząc aparat do oka przełącza się on na EVF. W praktyce kiedy robię to w różnych dziwnych pozach tak różowo nie jest. Zdarzyło się, że się załączył i wyłączył i ptaszysko już odleciało.
    4. Najnormalniej w świecie obserwacja natury przez wizjer optyczny i długie tele to czysta przyjemność. Oglądanie tego samego w małym telewizorku zabija całą tą przyjemność. EVF to tylko narzędzie do zrobienia zdjęcia. Nie zrozumie tego ten kto nie kocha przyrody i nie spędza w zasiadce kilku godzin z czego efektywnie znaczna część to patrzenie przez wizjer... optyczny jeśli się go ma. W bezlustrze to już wolę LV czego w lustrzance prawie nie używałem.

    No i tyle
    ad.4.
    ok, zgadzam się, jeszcze lepiej było w dobrych aparatach analogowych
    ad.3.
    rozwiązaniem jest wyłączenie automatycznego przełączania monitor/EVF, wtedy jest bardzo szybkie włączanie EVF przy zbliżeniu oka. mam tak ustawione, a monitor wył/zał mam pod przyciskiem. Ale musiałbyś sprawdzic jak to jest w okularach.

    W wersji 3 systemu A7 AF to rozbudowany system z bardzo dużym zakresem dopasowań do konkretnego zastosowania
    Szybkość działania AF jest regulowana, ponadto szybciej działa w trybie AF-C z systemowymi obiektywami.
    Gdy ponadto zdefiniujesz gdzie w kadrze (strefa) ma szukać to jest naprawdę szybko.
    Istnieje też możliwość (gdy np. ze statywu) by wstępnie sam pilnował/ustawiał ostrość bez ingerencji człowieka, albo rejestracji kilku twarzy i ich wyszukiwania (z priorytetem) i ostrzenia.

    Ja korzystam (jak do tej pory) z tych możliwości w mało_średnim zakresie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-05-2018 o 16:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 30 z 140 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •